10 wskazówek, aby szybciej schudnąć…

Czasami popełniamy małe błędy, które powodują, że cały etap odchudzania nie daje nam takich efektów, jakie chcielibyśmy osiągnąć. Często też, zupełnie nieświadomie robimy coś, co sprawia, że waga stoi w miejscu i nawet  nie chce drgnąć. W tym artykule chcielibyśmy dokładniej skupić się na tym, co warto robić, by wprowadzone zmiany dały nam taki efekt, jaki tylko jest naszym założeniem. 

10 rad, by wprowadzone w życie, pozwoliły nam podejść do tematu odchudzania zupełnie inaczej, niż do tej pory – przede wszystkim z zamierzonym efektem.

 1. Wysokobiałkowe śniadanie
  Warto postawić na śniadania, które zamiast węglowodanów, będą posiadały duże ilości białka. Takie bowiem rozwiązanie sprawi, że zmniejszymy nasz apetyt w ciągu dnia i tym samym ograniczymy ilość spożywanych dziennie kalorii. 
 2. Unikanie słodkich napojów
  W napojach słodkich i sokach z kartonów dostępnych w sklepach jest bardzo dużo cukru. Dostarczamy więc organizmowi pustych kalorii, które powodują, że tyjemy, a niczego zdrowego nimi nie dostarczamy. Warto więc postawić lepiej na 100% soki. 
 3. Picie wody
  Woda to podstawa i każdy powinien o niej pamiętać. Rano szklanka wody po przebudzeniu, dodatkowo szklanka wody przed każdym posiłkiem. Dziennie powinniśmy wypić jej około 2,5 litra, a kiedy ćwiczymy, jeszcze więcej. 
 4. Jedzenie produktów, które są przyjazne odchudzaniu
  Wiele jest takich produktów, które warto wprowadzić do swojej diety, aby mogły nam one pomóc walczyć z kilogramami. Dobre są odpowiednie przyprawy, stosowne warzywa i dania, które są tak przygotowane, by nasycić głód, ale i pozwolić organizmowi dzięki nim spalać szybko nadmiar tkanki tłuszczowej.
 5. Stawianie na błonnik
  Błonnik w diecie każdego człowieka jest niezwykle ważny, bowiem to właśnie on w głównej mierze przyczynia się do oczyszczania naszych jelit. Warto stawiać więc na produkty, które w ten właśnie błonnik są bogate. 
 6. Jedzenie produktów nieprzetworzonych
  Zamiast produktów przetworzonych, wybierajmy te, które są całe, w pełni przygotowane do tego, by samodzielnie je przygotować. Omijamy żywność przetworzoną i gotową, której na sklepowych półkach co nie miara. 
 7. Kawa i herbata
  Zarówno kawa, jak również i herbata są odpowiednie w okresie odchudzania, jeśli oczywiście pijemy ją bez zbędnych dodatków. Warto więc stawiać na ziołowe herbaty lub typowo odchudzające, a także na dobrej jakości kawę, która i pobudza i reguluje przemianę materii. 
 8. Zjadanie posiłków powoli
  Posiłki powinniśmy zjadać powoli, delektując się każdym kęsem. Jeśli jemy szybko, organizm jest w stanie zjeść tego jedzenia więcej. Uczucie sytości zaspokajamy dopiero po około 20 minutach od zjedzenia dania. Nawet więc, jeśli nie czujemy się do końca najedzeni, lepiej poczekać, niż zapychać się czymś dodatkowo. 
 9. Kontrolowanie wagi
  Kontrola nad waga działa dobrze na naszą psychikę. Warto więc codziennie rano po przebudzeniu się, wejść na wagę, sprawdzić ją i tym samym mieć pewność, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. 
 10. Odpowiednia ilość snu
  I na koniec oczywiście sen. Jest on niezwykle ważny, jeśli w grę wchodzi walka z nadprogramowymi kilogramami. Jeśli więc chcemy schudnąć, musimy również postawić na zdrowy, długi i spokojny sen.

  Jeśli będziemy trzymać się tych zasad powyżej, z całą pewnością walka z kilogramami będzie łatwiejsza, ale jednocześnie też i bardziej skuteczna, a na tym właśnie nam wszystkim zależy, prawda? Wprowadź je w swoje życie i zacznij dążyć do upragnionej sylwetki krok po kroku, aż dojdziesz do tego miejsca, w którym pragniesz się znaleźć. 

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*