Dlaczego nie możemy stracić wagi?

Temat zatrzymania się kilogramów na wadze, wielu osobom jest bardzo dobrze znany. Na początku wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku, kilogramy lecą jak szalone, my jesteśmy zmotywowani, aż do czasu… W pewnym momencie waga staje i nie chce drgnąć, mimo że niczego nowego nie wprowadziliśmy, dietę stosujemy i aktywnie spędzamy czas. O co więc w tym wszystkim chodzi? Gdzie popełniliśmy błąd lub w którym miejscu należałoby coś zmienić? To wszystko postaramy się odnaleźć w poniższym artykule.

Wśród najczęściej występujących błędów, wyróżnić możemy między innymi takie, jak:

  • niewłaściwe myślenie

Wchodzimy na wagę codziennie. Widzimy kilka kilogramów mniej i jesteśmy szczęśliwi. Do czasu. W pewnym momencie kilogramy stają, a nawet jest ich więcej. Nie od razu powinniśmy się tym przejmować, gdyż wahania na wadze są rzeczą jak najbardziej naturalną. Może się bowiem zdarzyć tak, że to kwestia hormonów, szczególnie widoczna u kobiet. Może to być rodzaj zjedzonych pokarmów, problem z wypróżnianiem lub po prostu zwiększająca się ilość tkanki mięśniowej, która jest zdecydowanie cięższa, niż tkanki tłuszczowej, stąd taki, a nie inny efekt. Może więc zamiast ważenia się i ciągłego myślenia o tych kilogramach, lepiej odpuścić robić swoje i ewentualnie ważyć się raz na dwa, trzy tygodnie? A może lepiej zacząć się mierzyć? Lub po prostu patrzeć w lustro i tam widzieć to, co jest prawdą?

  • pełna kontrola nad tym, co jemy

Bardzo ważna jest świadomość tego, co wkładamy na talerz, monitorowania tego, ile jemy w danym dniu, kontrolowania, czy nasze posiłki są zdrowe i odpowiednie. Dobrze jest wykonać sobie dziennik żywności, w którym to można zapisywać wszelkie najważniejsze informacje. Takie działanie daje możliwość bycia na bieżąco ze swoimi zmianami i kontrolowania tego, jak wygląda cały proces odchudzania

  • dbanie o odpowiednią ilość białka w diecie

Wiele osób popełnia bardzo duży błąd i wprowadzają do swojej diety za mało białka, a to właśnie ono jest najważniejsze, jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Większa ilość białka zmniejsza apetyt, wpływa na brak podjadania między posiłkami, zwiększa metabolizm. Z całą pewnością warto postawić na dużą ilość białka na śniadanie, bo takie działanie sprawi, że będziemy dłużej najedzeni i nie będziemy sięgali po dodatkowe kalorie.

  • sprawdzanie ilości kalorii

Jeśli nie chudniemy, to zazwyczaj problemem są zbyt duże ilości kalorii. Każdy człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania odpowiedniej ilości kalorii. Jeśli chcemy schudnąć, musimy ich dostarczyć mniej, niż są nam one potrzebne, ale nie znaczy to, że powinniśmy się głodować. Aby schudnąć, trzeba bowiem właściwie i odpowiednio jeść. Obniżamy ilość kalorii, ale nie na tyle, by nie mieć siły i energii. 

  • aktywność siłowa

Oprócz treningów cardio, które są bardzo ważne w chudnięciu, warto postawić na treningi z ciężarem. Jeśli bowiem podnosimy ciężar, zwiększamy masę mięśniową, a im więcej mięśni, tym szybciej spala się tłuszczu. Warto więc wybrać treningi cardio, które zwiększają tętno i pozwalają nam chudnąć, ale i te siłowe. Połączenie jednych i drugich na pewno da spektakularne efekty. 

A oprócz tego, warto postawić na dobry sen, na odpowiednią ilość wody, unikanie alkoholu i celebrowanie wszystkiego, co związane jest z jedzeniem. Jeśli odpowiednio podejdziemy do tematu odchudzania, to bez wątpienia uda nam się osiągnąć taki efekt, na jakim tylko nam zależy. Prawidłowe podejście do tematu i zastosowanie powyższych rad to początek naszej walki o lepszego siebie każdego, kolejnego dnia. 

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*