Dlaczego tyję z powietrza? 5 powodów

Bardzo często wydaje się nam, że tyjemy z powietrza, że nadmierne kilogramy biorą się znikąd. Jak sobie z tym poradzić? Co robimy źle w związku naszą dietą  i może na to wpływać?

1. Jesz zbyt dużo przetworzonej żywności

Wiele zdrowej żywności, jak płatki owsiane, kasze, ryże czy owoce są minimalnie przetworzone. Niestety, wysoko przetworzona żywność, jak płatki z cukrem, fast foody, gotowe posiłki czy dodatki do żywności zdecydowanie nie przyczynią się do utraty tkanki tłuszczowej. Co więcej, duża ilość badań pokazuje, że wysoko przetworzona żywność przyczynia się do wzrostu wagi! Jedząc taką żywność nie kontrolujemy ilości kalorii, które przyjmujemy. Nawet jeśli to robimy, ich szkodliwość będzie negatywnie wpływała na nasz organizm, tym samym blokując odchudzanie lub nawet przyczyniając się do tycia. 

2. Jesz dużą ilość cukru

Cukier to biała śmierć i o tym powinien wiedzieć każdy. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo cukru znajduje się w słodkich napojach czy przekąskach, które spożywamy między posiłkami. Wysokie spożycie cukru powiązane jest nie tylko z tyciem, ale również wysokim ryzykiem zapadnięcia na choroby przewlekłe, jak cukrzyca typu 2 czy problemy z układem krążenia. 

3. Masz siedzący tryb życia

Siedzący tryb życia to nic zaskakującego u większej części osób. W ciągu dnia siedzimy w pracy, potem przy komputerze lub telewizorze i w ten sposób mija nam czas. Badania pokazują, że tryb stojący w pracy ma o wiele lepsze efekty przy odchudzaniu, jeśli będzie to nawet tylko 1 godzina dziennie! Warto również włączyć do codzienności jakąś aktywność fizyczną oraz wykonanie co najmniej 6 tysięcy kroków dziennie. 

4. Masz niezdiagnozowane schorzenie

Niestety, ale często dzieje się tak, że niektóre schorzenia powodują, że o wiele łatwiej tyjemy lub nie możemy schudnąć. Należą do nich: niedoczynność tarczycy, insulinooporność czy PCOS. Jeśli zrobiłeś/zrobiłaś wszystko i nadal nie możesz schudnąć, wybierz się na badania i sprawdź, co dzieje się w Twoim organizmie. Warto wykonywać takie badania profilaktycznie co pół roku i kontrolować swój stan zdrowia. 

5. Nie wysypiasz się

To może wielu z Was zdziwić. No bo jak sen może mieć wpływ na odchudzanie? A no właśnie ma bardzo duży! Sen jest niezwykle istotnym elementem naszego życia i bez niego nie jesteśmy w stanie poprawnie funkcjonować. Po jednej nieprzespanej nocy organizm reaguje tak, jak u osoby z cukrzycą! Wrażliwość na insulinę mocno spada i to wszystko składa się oczywiście na tycie. Jeśli nie śpisz wystarczającej ilości godzin w ciągu każdego dnia, nie licz na sukcesy w odchudzaniu.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*