Dlaczego warto jeść migdały?

Odpowiednia, zbilansowana dieta to podstawa, byśmy dobrze się czuli i odpowiednio wyglądali. Dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możemy zrobić właśnie dla swojego dobra. Poszczególne składniki przyczyniają się do poprawnego funkcjonowania organizmu, do odpowiedniej pracy układu pokarmowego, do zyskania energii, siły, czy pięknego wyglądu. Jednymi z produktów o których wciąż mówi się głośno, że powinny być w naszej diecie są orzechy. Mają one cenne ilości kwasów tłuszczowych, a także i innych składników, które dla naszego organizmu mają wartość niezwykle cenną. Dziś chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się migdałom i temu, co one dają, co w nich jest zawarte i dlaczego uznawane są za jedne z najlepszych spośród orzechów, o których powinniśmy pamiętać w swojej diecie.

Cenne składniki odżywcze

W migdałach zawarte jest wszystko to, co najbardziej cenne. Znajdziemy tam między innymi wapń wspierając układ kostny i nasze zęby, magnez, który działa antystresowo i wpływa na pracę organizmu na wielu płaszczyznach. Są w nich także cynk – na zdrową skórę, włosy i paznokcie, potas – na zdrowe serce i mózg oraz fosfor – potrzebny do budowania zębów i kości.

Istotne witaminy

W migdałach zawartych jest wiele cennych dla naszego organizmu witamin, które dostarczamy jedząc je w naprawdę dużych ilościach. Co więc w nich się zawiera? Na pewno witamina E będąca największym przeciwutleniaczem zwalczającym wolne rodniki i zmniejszającym ich działanie na organizm. To witamina młodości, która daje nam piękny wygląd i doskonałe samopoczucie. Ponadto w migdałach zawarte są także witaminy z grupy B, aby móc zachować pełnię zdrowia psychicznego i umysłowego. Jeśli coś, co ma działać na układ nerwowy, to na pewno te właśnie witaminy.

Migdały na odchudzanie

Choć mówi się, że orzechy są bardzo kaloryczne i choć mają cenne kwasy tłuszczowe to nie można przesadzać z ich ilością, tak w przypadku migdałów działają one odchudzająco na organizm człowieka. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy, te tłuszcze, które są w nich zawarte działają na organizm bardzo pozytywnie. Regulują między innymi pracę metabolizmu, a do tego dostarczają błonnika, co sprawia, że zaspokajamy głód i nie zajadamy między posiłkami, tym samym przyjmując mniej kalorii.

Orzechy w naszej diecie są niezwykle ważne i cenne i bez wątpienia warto na nie stawiać. Jeśli zastanawiamy się nad tym, które z nich wybrać, to jesteśmy przekonani o tym, że migdały okażą się być bardzo dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu można dostarczyć do organizmu cennych wartości, ale jednocześnie i wpłynąć pozytywnie na nasz wygląd. Do tego jeszcze aktywność fizyczna i odpowiednia dieta i bycie fit, w pełni zdrowia i dobrego samopoczucia będzie gwarantowane.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*