Gymnema sylvestre – najlepszy suplement na odchudzanie?

Na słowo odchudzanie większości z nas zaczyna szybciej bić serce. Kojarzy nam się to z głodówką, z brakiem ulubionego jedzenia, ciągłymi ćwiczeniami, zmęczeniem, osłabieniem i znużeniem. Czy tak musi być naprawdę? Oczywiście, że nie! Grunt to odpowiednio podejść do tematu odchudzania, a z pewnością sam proces nie będzie tak straszny, jakby mogło się nam wydawać. Dieta i aktywność to podstawa, ale okazuje się, że można wspomóc się stosowaniem odpowiednich wyciągów z roślin, by móc ten proces jeszcze bardziej przyspieszyć i uzyskać upragnione efekty. Mowa tutaj o Gymnema Sylvestre, o którym to warto dowiedzieć się nieco więcej.

Czym jest Gymnema Sylvestre?

Jest to drzewny krzew pnący, rosnący w Indiach, w Afryce, jak również i w Australii. Liście tego drzewa wykorzystywane były już w medycynie indyjskiej Ayurveda od blisko tysięcy już lat. Stosowany jako naturalny lek, sprawdzający się przy leczeniu cukrzycy, malarii, jak również i przy ukąszeniach węży. Dziś jest wykorzystywany  jako zioło hamujące wchłanianie cukru, co sprawdza się szczególnie mocno w procesie odchudzania. 

Korzyści wynikające z zażywania Gymnema Sylvestre

  • Zmniejsza apetyt na cukier

Jeśli będziemy stosować ten składnik, cukier nie będzie smakował nam tak bardzo, jak wcześniej, gdyż hamuje on apetyt na produkty słodkie. Jest to związane z obecnością kwasu gymnemowego, który to tłumi chęć na słodycze. 

  • Obniża poziom cukru we krwi

Na cukrzycę choruje blisko 420 milionów ludzi na świecie. Stan taki jest spowodowany między innymi niezdolnością organizmu do wytwarzania, bądź też do używania insuliny, która regulowałaby ten poziom cukru we krwi, stąd też jest on wciąż na wysokim poziomie. Konieczne w takich przypadkach jest stosowanie odpowiednich leków lub podawanie insuliny w formie zastrzyków. Gymnema Sylvestre stanowi jednak taki rodzaj rośliny, który może być stosowany z lekami przeciwcukrzycowymi, jako doskonałe rozwiązanie na obniżenie cukru we krwi. 

  • Zwiększa produkcję insuliny

Pozostając w temacie cukrów, to właśnie Gymnema Sylvestre może pozwolić organizmowi uzyskać odpowiedni poziom insuliny poprzez zwiększenie jego produkcji, tym samym chroniąc przed wystąpieniem cukrzycy. Pomagając w produkcji insuliny w trzustce, można znacząco obniżyć poziom cukru, co jest szczególnie istotne przy stanie przedcukrzycowym i w cukrzycy typu 2. 

  • Działa na zmniejszenie cholesterolu

Cholesterol jest głównym winowajcą chorób serca. Stosowanie Gymnema Sylvestre można znacząco wpłynąć na obniżenie poziomu cholesterolu, jak również i trójglicerydów. Takie działanie może mieć znaczący wpływ na odchudzanie, bowiem wpływa także na wchłanianie tłuszczu i na poziom lipidów. Na podstawie badań, roślina ta odegrała znaczącą rolę właśnie w przypadku otyłości – obniżając poziom tłuszczu i cholesterolu LDL. 

  • Działa na odchudzanie

Choć odchudzanie nie jest procesem szybkim i łatwym, to okazuje się, że właśnie ta roślina może wpłynąć znacząco na walkę z kilogramami. Jest to spowodowane przede wszystkim hamowaniem apetytu na słodkości, co sprawia, że nie jemy ich, a więc nie spożywamy takiej ilości kalorii, by jeść je w ilości nadprogramowej. Z Gymnema Sylvestre można chudnąć, stawiając w pełni na zdrowe jedzenie. 

  • Zmniejsza stany zapalne

Stan zapalny może przyczynić się do rozwoju poważnych chorób. Tak ważne jest więc jego zwalczenie, a Gymnema Sylvestre może okazać się działać w tym przypadku doskonale. Okazuje się, że spożywanie cukrów, znacząco wpływa na stany zapalne w organizmie, a skoro roślina ta obniża chęć na słodkości, chroni jednocześnie przed różnego rodzaju stanami zapalnymi lub w szybki sposób je zwalcza. Jej właściwości przeciwzapalne związane są z obecnością garbników i saponin, które są w niej zawarte. 

Podsumowanie

Odchudzanie to skomplikowany proces, w którym aby zobaczyć efekty, potrzeba przede wszystkim czasu. Jeśli chcemy zgubić nadmiar kilogramów, powinniśmy przede wszystkim postawić na zdrową, zbilansowaną dietę, a także na aktywne spędzanie czasu. Na pewno warto jednak i pokusić się o dodatki, które mogą cały ten proces wspomóc. Jednym z nich jest Gymnema Sylvestre, roślina, która wykazuje zarówno właściwości prozdrowotne, jak również i wpływa znacząco na odchudzanie. Chcesz spróbować tego i Ty? 

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*