Imbir na odchudzanie

Właściwości imbiru znane są bardzo dobrze od dziesiątek lat. Ten jakże cenny korzeń wpływa niezwykle pozytywnie na pracę całego naszego organizmu. Wykorzystywany w celach leczniczych na bóle żołądka, na odporność, czy na układ trawienia, ale również i jako przyprawa, szczególnie wykorzystywana w kuchni azjatyckiej. Dziś chcielibyśmy jednak skupić się na tej roślinie w zupełnie innym świetle, a mianowicie jako środek idealny w walce z otyłością. Ale zacznijmy od początku…

Imbir jest rośliną, która zawiera w sobie wiele cennych minerałów i witaminów. Zawarta jest w niej witamina C, witamina E, kwas foliowy, witamina B6, niacyna oraz ryboflawina. Znajduje się w niej także magnez, potas, wapń, żelazo i sód.

Imbir na odchudzanie

Imbir działa rozgrzewająco, oczyszczająco, jak również i wspomagająco na nasz metabolizm, a to wszystko w konsekwencji przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Imbir hamuje także apetyt, co sprawia, że nie jemy tak dużo, by ilość kalorii nie przekroczyła dziennego zapotrzebowania. Co więcej, roślina jest redukuje poziom kortyzolu, a więc hormonu stresu, który oprócz samej kwestii nadmiernego stresowania się, wpływa na zachwianie pracy metabolizmu. Informacje te są w pełni potwierdzone dzięki przeprowadzonym badaniom w 2014 roku, które to pokazały, że szczury będące faszerowane przez 30 dni imbirem znacząco zmniejszyły swoją wagę. Zażywanie imbiru przez ludzi od lat również cenione jest na swoje właściwości, w tym również i na odpowiednie utrzymanie wagi, jeśli oczywiście spożywane jest to regularnie.

Zażywanie imbiru na odchudzanie

I tutaj rodzi się pytanie – ile go zażywać, by zaczął działać spełniając swoje właściwości? Regularnie, każdego dnia. Z racji tego, że ma on właściwości termogeniczne, a więc podnosi on temperaturę ciała, działa pozytywnie na metabolizm, a tym samym również i na ilość spalanych kalorii.

Najlepiej postawić na napój z dodatkiem korzenia , który pity powinien być regularnie w ciągu dnia. Jak go więc przygotować?

  • Woda + cytryna + imbir = idealne rozwiązanie, by pobudzić do działania metabolizm i wspomóc organizm w spalaniu tkanki tłuszczowej.Wyciskamy sok z kilku cytryn i podgrzewamy go na wolnym ogniu, dorzucając kilkanaście kawałków korzenia. Napar taki należy rozcieńczyć z jednym litrem wody.
  • Zielona herbata + imbir to kolejne doskonałe połączenie, które wpływa znacząco między innymi na zgrabną sylwetkę i płaski brzuch, ale także wykazuje przy tym właściwości lecznicze i antyoksydacyjne.
  • Mięta + cytryna + imbir jako zimny napój, idealny na upalne dni. Wszystko ze sobą łączymy, odkładamy do lodówki na kilkanaście minut, a następnie pijemy stawiając na pełnię orzeźwienia oraz zdrowia.

Jesteśmy przekonani o tym, że imbir to doskonała roślina, którą powinniśmy wprowadzić do swojej diety i to zarówno pod względem samego wyglądu, ale również i w kwestii zdrowia oraz cudownego samopoczucia

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*