Jak powinna wyglądać zdrowa suplementacja?

Suplementy diety stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Sięgamy po nie w celu poprawy jakości naszego życia, zarówno w aspekcie fizycznym, jak również i umysłowym. Wraz ze zdrową i zbilansowaną dietą, suplementy w postaci tabletek są dla nas codziennością, bowiem wierzymy, że ich działanie znacząco wpłynie na nasz wygląd, na samopoczucie, na większą energię, lepszą pamięć, czy inne sfery naszego życia.

Oczywiście suplementy to bardzo dobre rozwiązanie, ale każda osoba potrzebuje zupełnie innych ich rodzajów. Dobierając więc do siebie konkretne preparaty syntetyczne, musimy zwracać uwagę na nasze indywidualne predyspozycje, potrzeby i oczekiwania. Niekoniecznie to, co sprawdzi się i siostry, mamy lub przyjaciółki, okaże się być dobre dla nas. Grunt to dobrać suplementy idealnie właśnie dla siebie.

A obok samych rodzajów suplementów bardzo ważne jest to, jak je przyjmujemy, kiedy to robimy i jakie mamy założenia względem ich stosowania. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych wskazówek, które na pewno okażą się być pomocą przy rozpoczęciu swojej przygody z suplementacją.

Po pierwsze – określamy cel jaki chcemy osiągnąć

Skoro sięgamy po suplementy, mamy jakich powód. Być może czujemy się wiecznie zmęczeni, brak nam energii, mamy problemy z pamięcią lub koncentracją, walczymy ze skurczami lub wszelkimi innymi możliwymi skutkami niedoborów określonych witamin lub minerałów w naszym organizmie. Jeśli określimy sobie cel ich stosowania, zdecydowanie łatwiej będzie nam dobrać odpowiednie preparaty dla siebie. Chcemy zwiększyć energię podczas treningów? Zależy nam na poprawie pamięci, bo jesteśmy przed sesją? Jesteśmy w ciąży i wyniki badań nie są najlepsze? W każdym przypadku mamy jakiś cel, by poprawić sytuację, w jakiej w danej chwili jesteśmy. Dzięki temu, że wiemy co jest nie tak i co chcemy zmienić, możemy postawić na takie suplementy, które zniwelują nasze niedobory, a jednocześnie pozwolą nam lepiej funkcjonować, bez niepotrzebnych problemów i dysfunkcji.

Po drugie – dokładnie poznajemy specyfik

Jeśli decydujemy się już na konkretny produkt, warto przed jego stosowaniem dokładnie zapoznać się z treścią ulotki, która dołączona jest do opakowania. Najlepiej sprawdzić etykiety jeszcze przed zakupem, by móc porównać kilka produktów, zobaczyć jaki jest skład danego specyfiku i w konsekwencji wybrać taki suplement, który będzie pozbawiony jakichkolwiek dodatków i wypełniaczy. Grunt to wybrać naturalny skład, który dostarczy nam tego, co najlepsze bez żadnych skutków ubocznych.

Po trzecie – suplementy wraz z dietą

Jeśli wydaje się Tobie, że wystarczy zażywać suplementy, by doskonale wyglądać i jeszcze lepiej się czuć, to jesteś w błędzie. Najważniejsze jest zastosowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety bogatej w określone składniki, a suplementację traktować jako uzupełnienie i dodatek do całości tego, co każdego dnia jemy. Suplementy dostosowujemy do diety, a nie dietę do suplementów.

Po czwarte – odpowiednie dawki

Wiele osób popełnia bardzo duży błąd i stosuje wiele suplementów jednocześnie, nie biorąc pod uwagę tego, że ich składy mogą się w przypadku określonych witamin czy minerałów powielać. To sprawia, że dostarczamy wówczas większe dawki, niż zalecana dzienna porcja, a to z kolei może mieć ogromny wpływ na to, jak będzie reagował nasz organizm. Pamiętajmy – niedobór nie jest dobry, ale nadmiar też może być szkodliwy. Zawsze stosujmy taką ilość danego preparatu, jaką określi producent i nigdy nie łączmy kilku, które w składzie mają te same składniki.

Jeśli będziemy stosować się do zaleceń przedstawionych powyżej, z całą pewnością nasza suplementacja będzie przebiegała tak, jak powinna wpływając tym samym pozytywnie na cały nasz organizm. Warto więc pamiętać o tych radach, by stosowanie suplementów było dla nas korzyścią, a nie jeszcze większym problemem.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*