Jak schudnąć w tydzień?

Przed nami wakacje marzeń, ważna impreza, szczególne wydarzenie, a my nagle obudziliśmy się, jak ze snu, że mamy o kilka kilogramów na wadze, nie wchodzimy w żadną sukienkę i we wszystkim co przymierzamy w sklepie, wyglądamy okropnie. I co tu zrobić, jeśli do tego szczególnego dnia został nam tydzień? Czy jest jeszcze szansa, że brzuch nagle stanie się bardziej płaski, twarz pociągła, a nogi bardziej smukłe? Oczywiście nie ma diet cud, które sprawią, że w tydzień staniesz się nagle królową, bo nawet, jeśli byś przez te kilka dni kompletnie nic nie jadła i była na samej wodzie, spektakularnych efektów na pewno już nie osiągniesz. Możesz jednak postawić na dietę, z którą uda Ci się trochę kilogramów zrzucić, choć musisz zdać sobie sprawę z jednego – nie będzie to dobre i zdrowe dla Twojego organizmu.

***

Zadajesz sobie pytanie jak schudnąć w tydzień i zastanawiasz się, co zrobić, byś nagle z rozmiaru L wcisnęła się w małe M. Możesz w siedem dni schudnąć kilka kilogramów, ale pamiętaj, nie przejdzie to obojętnie dla Twojego organizmu. Aby zrzucić 10 kilogramów potrzeba spalenia 70 000 kalorii. Żyjemy w czasach, gdzie kult ciała stał się bardzo popularny. Dziś trenera personalnego mają nie tylko gwiazdy, dziś siłownie pękają w szwach, a ilość biegających na ulicy potroiła się. Wszystko pięknie, jeśli działamy systematycznie i konsekwentnie, odżywiamy się zdrowo i racjonalnie, chudniemy stopniowo i nabieramy odpowiednich proporcji w określonym czasie. W takim przypadku możemy bić brawa i robić pokłony, bo jest to jak najbardziej odpowiednie i zdrowe podejście.

Kiedy jednak sięgamy po rozwiązania, w których mamy jeść 1000 kalorii dziennie, a do tego ćwiczyć trzy razy każdego dnia przez siedem dni, to możemy sobie tylko wyobrazić, co taki organizm przez te siedem dni będzie odczuwał. Być może wciśniemy się w sukienkę z zeszłego roku, ale na takiej imprezie nie będziemy miały nawet siły, aby siedzieć, bo nasz organizm będzie totalnie wyczerpany.

Jak schudnąć 5 kg w tydzień?  Tak naprawdę poprzez ograniczenie jedzenia do minimum i ,,katowanie  się” treningami, aczkolwiek maksymalna ilość kilogramów to około 2,5. Musisz zdać sobie sprawę jednak z tego, że w tydzień nie zgubisz absolutnie żadnej tkanki tłuszczowej, a jedynie mięśnie. Da się schudnąć nawet w siedem dni, ale będzie to bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Najbardziej optymalnym i dobrym rozwiązaniem jest to, aby chudnąć około 0,5 do maksymalnie 1 kilograma tygodniowo. Tylko w ten sposób mamy szansę, ze uda nam się gubić kilogramy pozbywając się tkanki tłuszczowej, jednocześnie nie dopuszczając do efektu jo –jo. Ale wiadomo, jeśli impreza jest za tydzień, nie jesteśmy w stanie na to postawić i musimy ratować się innymi, mało korzystnymi dla zdrowia rozwiązaniami. Niedożywiony organizm jest słaby, pozbawiony energii, nie ma siły ćwiczyć, nie ma siły normalnie funkcjonować, jest mu zimno. I co z tego, że pójdzie na siłownię i będzie ostro trenował, jeśli nie jedząc będzie się zaraz tych mięśni pozbywał? Nie bez powodów mówi się, że aby schudnąć trzeba jeść.

Co zrobić w tydzień?

W tydzień możesz pozbyć się na pewno nadmiaru wody z organizmu. Ogranicz jedzenie, nie stawiaj na produkty, które Cię wydymają, jedz lekkostrawnie i pij jak największą ilość wody. Zrezygnuj z Fast – foodów ze smażonych potraw, słodyczy, jak również przetworzonego jedzenia oraz gazowanych i słodkich napojów. Aby przyspieszyć chudnięcie warto postawić na dużo spacerów, picie zielonej herbaty, stosowanie ujędrniających masaży, czy używanie ostrych przypraw. Dobrze jest wybrać treningi interwałowe, które sprawiają, ze organizm spala kalorie jeszcze długo po wysiłku. Proces chudnięcia jest niezwykle skomplikowany. Aby mógł trenować musi jeść, skoro je, napędza swój metabolizm, a skoro metabolizm jest nakręcony, to znaczy, że przemiana materii działa bez jakiegokolwiek zarzutu. I tak właśnie powinien wyglądać proces chudnięcia. Tylko zdrowy organizm, który jest odpowiednio odżywiony jest w stanie radzić sobie z redukcją tkanki tłuszczowej. Jeśli dieta jest dobrze ułożona i treningi odbywają się 3 – 5 razy w tygodniu, wówczas organizm ma siłę, by tracić nadmiar tego, co posiada. Jeśli go nie odżywiamy, wówczas on nie ma w ogóle siły do tego, by pracować. Chudniemy, ale jest to proces chwilowy, po którym wszystko wraca i to ze zdwojoną siłą, a do tego w ogromnych męczarniach.

Jak schudnąć z ud i brzucha?

O ile w przypadku brzucha powyższe rady sprawdzają się bardzo dobrze i w tydzień można kilka centymetrów mniej zobaczyć na miarce, to w przypadku ud tydzień czasu niewiele nam da. Można więc postawić na odpowiednie pasy wyszczuplające, jak również i specjalne majtki do ud, które założone pod sukienkę, pod kombinezon lub spodnie będą wyglądały rewelacyjnie. Zamiast więc walczyć z kilogramami w tydzień, zainwestujemy w dobrą bieliznę wyszczuplającą, a proces odchudzania rozpocznijmy tak, jak to powinno wyglądać, nie zakładając zrzucenia 5 kilogramów w tydzień, ale w kilka miesięcy, czyli tak, jak to naprawdę powinno wyglądać.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*