Jak schudnąć do wakacji w miesiąc?

Większość z nas budzi się z zimowego snu praktycznie tuż przed wakacjami, zadając sobie przy tym jakże ważne pytanie – jak schudnąć do wakacji? I tutaj jak co roku, o wszystkim myślimy na ostatnią chwilę. Pragniemy wbić się w seksowne bikini, wyglądać niczym gwiazdy z pierwszych okładek gazet, kusić swoją kobiecością na tegorocznych wakacjach. Ale jak tego dokonać, jeśli planowane od tak dawna wakacje są już za miesiąc, a my przez zimę uzyskaliśmy oponkę na brzuchu, cellulit na nogach i uczucie napuchnięcia w każdej części ciała? O tym wszystkim poniżej…

Na początku należy odpowiedzieć sobie jedno – w miesiąc nie uzyskamy efektu wow, jakiego możemy się spodziewać, nawet jeśli będziemy robić to kosztem naszego zdrowia. Na figurę trzeba pracować na lata, a nie na lato i o tym powinien pamiętać każdy. Niestety teoria tylko teorią, a w praktyce większość z nas zimą zjada dużo więcej i za mało się rusza, co skutkuje nadmiarem kilku kilogramów i zwiększeniem tkanki tłuszczowej. W miesiąc możemy coś osiągnąć poprawiając swój wygląd, ale trzeba odpowiednio do tego tematu podejść.

Nadmiar nie jest dobry

Nic, co występuje w przyrodzie w nadmiarze nie jest dobre. I tak samo sprawa wygląda, jeśli w grę wchodzi tkanka tłuszczowa. Jej nadmiar jest niebezpieczny zarówno dla naszego zdrowia, jak również i życia, dlatego też powinniśmy dbać o to, by w ten kwestii zachować stosowny umiar. Za dużo tkanki tłuszczowej nie wygląda dobrze i nie jest dobre dla organizmu, dlatego też powinniśmy zawsze dążyć do tego, by równowaga została zachowana, to znaczy, byśmy cieszyli się odpowiednim zdrowiem, doskonałym samopoczuciem i pięknym wyglądem.

Miesiąc do wakacji – jak schudnąć?

Jednym z kluczowych elementów wpływających na uzyskanie zamierzonego efektu są nasze chęci i motywacja. Bez tego tak naprawdę nie jesteśmy w stanie osiągnąć niczego. Bardzo ważne jest połączenie ze sobą odpowiedniej, zbilansowanej diety, jak również i planu treningowego, bo tylko te dwie rzeczy razem są w stanie przynieść zadowalające efekty. Oczywiście schudniemy będąc tylko na diecie, czy tylko trenując, ale będzie to trwało dłużej i nie z takim efektem, jakiego byśmy się spodziewali. Jeśli do wakacji jest miesiąc, na pewno warto postawić na zdrową dietę i minimum 3 – 4 razy aktywność fizyczną, by już za miesiąc pojechać na wakacje w zupełnie odmienionym wyglądzie.

Odchudzanie do lata – odpowiednia dieta

Dieta jest jednym z kluczowych elementów odchudzania. Jeśli tylko trenujemy, nie jesteśmy w stanie osiągnąć tego, na czym nam zależy, dlatego też tak ważne jest to, abyśmy zadbali o to, co znajduje się na naszym talerzu. O czym więc należy pamiętać?

  • Dieta lekkostrawna, odpowiednia pod względem kalorycznym do zapotrzebowania
  • Pięć posiłków dziennie
  • Duża ilość wody
  • Brak słodyczy
  • Unikanie produktów z mąki
  • Błonnik w diecie

Jeśli będziemy stosować się do zaleceń, a każdy nasz posiłek to będzie zdrowo i kolorowo na talerzu, z pewnością już po miesiącu zobaczymy całkiem dobre efekty. Na pewno nie powinniśmy stosować diet głodówek, bo nie dość, że wykończymy nasz organizm w ciągu tego miesiąca, to już po chwili kilogramy powrócą z podwójną mocą, a chyba nie na tym nam zależy, prawda? Zdrowo i odpowiednio to główny cel, o jakim każdy powinien pamiętać. A jeśli zadajesz sobie pytanie jak schudnąć do wakacji 10 kg, to w przypadku odchudzania w miesiąc nie szukaj takiego sposobu, bo on nie istnieje. Wiele ludzi stosuje radykalne diety, sięga po tabletki, ale niestety nie biorą pod uwagę skutków, jakie takie działanie wywołuje dla ich organizmu.  Jeśli chcemy schudnąć 10 kilogramów, należy zabrać się za to zdecydowanie wcześniej, a nie miesiąc przed wakacjami. Jeśli zaś mamy do zrzucenia 2 – 5 kilogramów, w miesiąc możemy to zrobić dobrze, zdrowo i odpowiednio.

Aktywność fizyczna, a chudnięcie

Oczywiście obok diety w parze idzie aktywność fizyczna, którą warto wprowadzić kilka razy w tygodniu. Ćwicząc przyspieszamy nasz metabolizm, a to prowadzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Najlepszym z rozwiązań są ćwiczenia cardio, a więc takie, które wpływają na naszą wytrzymałość. To właśnie one przyczyniają się w głównej mierze do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać o tym, że organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową po około 25 minutach ćwiczeń. Jeśli więc chcemy postawić na treningi, warto tak je zaplanować i tak rozłożyć intensywność, by mieć siłę wykonać trening trwający od 30 – 60 minut. Jest to najlepszy, optymalny czas wykonywania treningu cardio. I to, co szczególnie ważne – choć to cardio pozwala nam spalać tkankę tłuszczową, nie powinniśmy zapominać o ćwiczeniach siłowych, dzięki którym możemy zwiększyć przyrost masy mięśniowej.

Podsumowując

Istnieją sposoby na to, by uzyskać doskonały efekt w miesiąc i cieszyć się na wakacjach taką figurą, jaką tylko chcemy. I bez względu na to, czy chodzi o mężczyzn, czy o kobiety – w każdym przypadku dobrze sprawdzi się zdrowa, odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. To jest klucz do osiągnięcia sukcesu i do tego właśnie każdy z nas powinien dążyć. A na koniec pamiętajmy, że lepiej obudzić się z zimowego snu już w marcu, niż na ostatnią chwilę robić coś w czerwcu 😉

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*