Jak się pozbyć wody z organizmu?

Problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie ma wiele lat. Opuchnięta twarz, spuchnięte dłonie i stopy, bardzo duże wahania wagi, a do tego mnóstwo cellulitu i ciągłe uczucie ciężkości. Skądś to znasz? Jeśli tak, to z pewnością jesteś w grupie większości kobiet, którym ten problem nie jest obcy. Nadmierne zatrzymywanie się wody w tkankach jest bardzo poważną i uciążliwą dolegliwością. Co na to wpływa? Z pewnością niewłaściwa dieta, zbyt mała ilość ruchu, druga faza cyklu miesiączkowego, a do tego inne problemy, które w większym lub mniejszym stopniu wpływają na nasz wygląd i na ogólne samopoczucie. Jak się więc tej wody z organizmu pozbyć? Co zrobić, by odpowiednio ją usunąć ciesząc się tym samym mniejszą wagą, lepszym wyglądem i zdecydowanie bardziej pozytywnym nastawieniem? O tym w poniższym artykule.

Istnieją sposoby na to, by w bezpieczny i skuteczny sposób móc pozbyć się wody z organizmu. Podstawą jest jednak konsekwencja, wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i racjonalne podejście do tematu. To wszystko razem sprawi, że z pewnością gromadząca się w organizmie woda na pewno stanie się problemem zdecydowanie mniejszym, niż do tej pory. A oto najlepsze sposoby na to, by nadmiar wody z organizmu usunąć.

Picie wody i zdrowych napojów

Choć wydaje się to być totalnym paradoksem, to nadmiar wody z organizmu można usunąć najlepiej poprzez regularne picie wody. Wydaje się to być mało logiczne, ale tak właśnie działa. Jeśli pijemy jej za mało, organizm ją magazynuje, bo boi się, że mu jej zabraknie. Jeśli zaczniemy ją regularnie pić, wówczas problem automatycznie staje się mniejszy. Co więcej, oprócz wody warto stawiać także na zdrowe napoje, w tym na przykład na zieloną herbatę. Zaleca się przyjmowanie dziennie około 2,5 – 3 litrów napojów dziennie, a w trakcie dni aktywnych, jeszcze więcej. Odpowiednie nawodnienie organizmu to kwestia priorytetowa. Powinniśmy wyrobić w sobie nawyk picia wody. Powinniśmy mieć przy sobie zawsze butelkę z wodą. Nie kupujmy tych smakowych, bo w nich jest bardzo duża ilość cukru. Lepiej wybrać dodatek do wody w postaci cytryny, limonki i mięty. 

Jedzenie produktów bogatych w wodę

Warto pamiętać także o produktach, które zawierają duże ilości wody, bo to właśnie dzięki nim możemy także w odpowiedni sposób nawodnić organizm, jednocześnie zastępując od czasu do czasu wodę. Dobrym rozwiązaniem jest niewątpliwie arbuz, ale także i winogrona, w których to znajdziemy bardzo duże ilości wody. 

Ograniczenie soli

Sól jest cichym zabójcą i działa zarówno na zatrzymanie wody w organizmie, jak również i na ograniczenie pracy wielu narządów. Sól jest źródłem sodu, który to jak wiadomo jest niezbędny do utrzymania równowagi elektrolitowej. Na dobę potrzebujemy jednak mniej niż 2000 mg soli, a jemy jej zdecydowanie więcej. To prowadzi więc do zatrzymywania się wody w organizmie i do pojawiania się tego niechcianego dla nas cellulitu. Bez wątpienia zwykłą sól kuchenną warto zastąpić między innymi solą himalajską lub też solą kłodawską. 

Warzywa i owoce

W diecie każdego człowieka warzywa i owoce powinny odgrywać niezwykle ważną rolę. Warzywa, jak również i owoce zawierają duże ilości wody, a także witamin, składników odżywczych oraz błonnika. Ich obecność w codziennej diecie stanowi wartość nadrzędną. 

Regularne ćwiczenia

I na koniec nie możemy zapomnieć również o regularnych ćwiczeniach. Jak wiadomo bowiem regularne ćwiczenia wspomagają pracę metabolizmu, pozwalają pozbyć się nadmiaru soli, a także usunąć wszelkie toksyny. Jeśli zaczniemy regularnie ćwiczyć i stawiać na bardziej aktywny tryb życia, z pewnością ten problem będzie miał zdecydowanie mniejszy wydźwięk. 

Jak więc widać, w pięciu prostych krokach problem nadmiaru wody w organizmie możemy znacząco ograniczyć. Są to proste metody, które każdy z nas bez najmniejszego problemu może zastosować. Pijemy więcej wody, zamiast przed telewizorem wybieramy się na spacer z przyjaciółką, ograniczamy sól i stawiamy na duże ilości warzyw i owoców. Czy to naprawdę tak wiele?

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*