Jak stracić na wadze?

Walka z nadprogramowymi kilogramami to nie lada dla nas wyzwanie. Im tych kilogramów więcej, tym droga do osiągnięcia wyznaczonego celu dłuższa i bardzo stroma. Podstawą w odchudzaniu jest przede wszystkim planowanie, bo to stanowi klucz do wszystkiego. Jeśli odpowiednio zaplanujemy cały dzień i cały ten proces odchudzania, to bez wątpienia uda nam się osiągnąć wyznaczony efekt. To stanowi podstawę i na tym właśnie należy się skupić. Jak więc to wszystko zaplanować? Jak to wszystko ogarnąć? Jak do całego tematu odchudzania podejść?

Rozpoczynamy dzień od odpowiedniego śniadania

Podstawą jest na pewno odpowiednie śniadanie. Jest ono najważniejszym posiłkiem, bowiem ono rozbudza nasz organizm, dodaje energii, sprawia, że metabolizm zaczyna odpowiednio pracować. Powinniśmy stawiać na odpowiednie śniadanie skomponowane w taki sposób, aby zaspokoić poranny głód i zagwarantować nam energię na najbliższe godziny. Co warto jeść? Zaleca się stawianie na posiłki wysokobiałkowego, najlepiej w formie ciepłego, stałego jedzenia. A kiedy posiłki mamy już za sobą, kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest planowanie kolejnych porcji jedzenia na cały dzień. Warto ustalić sobie odpowiednie menu i w pełni się tego trzymać.

Ważenie jedzenia i liczenie kalorii

Bez wątpienia ważenie jedzenia to kolejna bardzo ważna rzecz. Okazuje się bowiem, że często zjadamy zdecydowanie więcej, niż potrzebujemy, a to powoduje, że mamy dodatni bilans energetyczny i tyjemy zamiast chudnąć. Jeśli mamy ułożoną specjalna dietę i będziemy się jej trzymać odmierzając wszystkie składniki i całe posiłki, to z całą pewnością tracenie na wadze okaże się być niezwykle efektywne. 

Przechowywanie odpowiedniej żywności

Kolejnym elementem planowania jest to, aby postawić na odpowiednie przechowywanie żywności. Najlepiej jest odpuścić wszelkie produkty niezdrowe i przetworzone, a postawić na takie, które są dla nas odpowiednie. Co więcej, te zdrowe przekąski dobrze jest trzymać na widoku. Na wierzchu w lodówce trzymamy zdrowe owoce i warzywa, a w najczęściej otwieranej półce połóżmy orzechy i inne dodatki, zamiast słonych czy słodkich przekąsek.

Jedzenie zawsze pod ręką

Podstawą jest pięć posiłków dziennie i o tym powinniśmy pamiętać. Jeśli nie będziemy robić zbyt długich przerw, nie będziemy odczuwać głodu, a więc nie będziemy stawiać na niezdrowe dodatki w naszej diecie. Jeśli wychodzimy, zabierajmy jedzenie ze sobą, tak, aby nie dopuścić do zjedzenia czegoś ,,na wynos” na mieście, co jest niezdrowe, przetworzone i wysokokaloryczne. Zabierzmy do pracy jedzenie w pudełku, jadąc na wycieczkę miejmy pod ręką zdrowe przekąski. Jeśli chcemy, nic nie stanowi tak naprawdę problemu. Wszystko jest tylko i wyłącznie kwestią dobrej organizacji. 

Odpowiednia fizykoterapia

Większość osób z nadwagą ma problem z prawidłowym poruszaniem się, z bólami stawów, z trudnościami w wykonywaniu jakichkolwiek aktywności fizycznych. Jesteśmy przekonani o tym, że fizykoterapia może okazać się bardzo pomocna, jeśli  w grę wchodzi walka z kilogramami. To właśnie ona sprawia, że możemy poprawić naszą równowagę, siłę, jak również i zakres ruchu. Ona sprawi, że stawy będą nas mniej boleć, a mięśnie lepiej pracować. Dobrze jest wprowadzić także i ćwiczenia, które pozwolą nam o te mięśnie dbać. Ujemny bilans kaloryczny, jak również i aktywność fizyczna w postaci cardio to doskonałe połączenie dla spalania tkanki tłuszczowej, a jeśli dołączymy do tego treningi z ciężarami, jednocześnie zaczniemy wpływać pozytywnie na pracę naszych mięśni. Dobrze jest postawić na basen, bo to dobry trening i cardio i budujący mięśnie. Im więcej aktywności, tym z całą pewnością lepiej, ale dobrze jest wybrać taką, która sprawi nam przede wszystkim przyjemność. 

Nie zawsze waga jest adekwatna do wyniku

Bardzo często zwracamy uwagę na to, co pokazują nam kilogramy na wadze i tylko na tym się skupiamy. Niepotrzebnie! Czasami na początku waga idzie w dół, a potem stoi w miejscu, mimo że my nadal jesteśmy w fazie odchudzania. Jeśli ćwiczymy siłowo, mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, dlatego też waga może być nieadekwatna do wyników, jakie osiągamy. Róbmy swoje, mierzmy się w wyznaczonych miejscach i patrzmy w lustro, bo to właśnie jest głównym wyznacznikiem tego, jak wygląda kwestia naszego odchudzania. 

I pamiętajmy o śnie….

A na koniec jedna bardzo ważna rzecz- sen to podstawa wszystkiego. Jego zmniejszona ilość rozregulowuje nasze hormony, a to sprawia, że bardziej odczuwamy głód i częściej sięgamy po dodatki między posiłkami. Sen daje nam regenerację i siłę, a także działa na nasz wygląd, dlatego też zróbmy wszystko, aby spać około ośmiu godzin na dobę.

Podsumowanie

Aby stracić na wadze trzeba przede wszystkim postawić na aktywność fizyczną i zdrową dietę, ale czasami i mieć na uwadze kilka dodatków, które są niezwykle ważne i istotne, jeśli w grę wchodzi uzyskanie pożądanego efektu na jakim nam zależy. Mamy nadzieję, iż powyższe rady okażą się być na tyle pomocne, że z całą pewnością pomogą one Wam walczyć z nadmiarem kilogramów i dążeniem do idealnego wyglądu. Mamy nadzieję, że prostymi zmianami w swoim życiu, odchudzanie stanie się łatwiejsze, a my już za jakiś czas będziemy cieszyć się takim wyglądem, o jakim od zawsze marzyliśmy. 

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*