Jaka woda do picia jest najlepsza?

Organizm człowieka w blisko 80% składa się z wody. Jest jednym ze składników, które są nam niezbędne do życia. W czasie wszelkich funkcji życiowych jej ilość ubywa, dlatego też tak ważne i istotne jest uzupełnianie. Woda dba o prawidłową pracę układów, jak również i wszystkich narządów. Jeśli pijemy jej zbyt mało, wówczas mogą pojawić się problemy z ich prawidłowym funkcjonowaniem.

Każdy z nas ma możliwość picia różnego rodzaju wód. Jedni wybierają wodę z kranu, inni stawiają na wodę przefiltrowaną, jeszcze inni na tą dostępną w sklepach w butelkach, których na rynku także jest wiele rodzajów. Jaką pić? Która będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Woda z kranu

Jeśli chodzi o picie wody z kranu, znajdziemy wielu przeciwników jej zażywania, jak również i wielu zwolenników. Według opinii większości w wodzie z kranu znajduje się mnóstwo bakterii i wirusów, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, czy jest ona szkodliwa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od tego, o jakim miejscu mówimy. W wielu bowiem  częściach naszego kraju woda jest oczyszczona i zdatna do picia, w innych miejscach z kolei zupełnie nie nadaje się, by ją pić. Przed rozpoczęciem przygody z wodą z kranu warto dowiedzieć się, czy nasze miasto posiada wodę zdatną do spożywania. W przypadku awarii lub zmian, konieczne jest chwilowe zaprzestanie picia, aż wszystko wróci do odpowiedniego porządku.

Woda butelkowa gazowana

Jedną z dostępnych na rynku wód jest woda gazowana. Jest ona zdrowa i oczyszczona oraz bardzo bezpieczna dla naszego organizmu. W przypadku wody gazowanej, jej ilość powinna być ograniczona, bowiem nadmiar może spowodować problemy z układem trawiennym. Ze względu na obecność gazu, można ją pić, ale nie w dozwolonej ilości.

Woda butelkowana mineralna

Ta woda dostępna w sklepach nie jest gazowana, ale określana mianem niegazowanej. Jest ona bardzo bezpieczna dla naszego zdrowia i możemy pić ją w dowolnej ilości. Nawadnia organizm oraz dostarcza niezbędnych minerałów, które są ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Takie wody mineralne mogą pić dzieci i dorośli, osoby chore i kobiety w ciąży, ale tutaj lepiej postawić na wody dla przyszłych mam, bowiem nadmiar niektórych składników może być niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Woda butelkowana zmineralizowana

I kolejną grupę wód stanowią wody wysoko zmineralizowane. Takie wody mają większe dawki minerałów, dlatego są jeszcze bardziej potrzebne i warte wyboru. Takie wody są w pełni oczyszczone. Są one skierowane przede wszystkim dla sportowców, bowiem dostarczają one elektrolity, które w trakcie aktywności usuwane są wraz z potem.

Jeśli więc chcesz wybrać odpowiednią wodę, najlepiej postawić na mineralną. Co jakiś czas można wybrać wodę gazowaną, a jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, wówczas można postawić na wody wysoko zmineralizowane.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*