Jakie produkty spożywcze warto wybrać, by odchudzanie było jeszcze bardziej efektywne?

Odchudzanie stało się w ostatnich latach bardzo modne. Chcemy być fit, chcemy dobrze wyglądać, walczymy o lepszą wersję siebie, o lepsze samopoczucie. Dla wielu walka z kilogramami to także zahamowanie rozwojowi niektórych chorób, w tym miażdżycy, cukrzycy typu II, czy nadciśnieniu. Z całą pewnością oprócz aktywności fizycznej, kluczową rolę odgrywa odpowiednia, zdrowa i zbilansowana dieta.

Aby schudnąć, potrzebny jest dzienny ujemny bilans kaloryczny. Cóż to oznacza? Musimy w postaci pożywienia dostarczyć ciału mniej energii, niż on sam jej potrzebuje. W ten bowiem sposób wykorzystuje on swoje zapasy, a więc pozbywa się nadmiarów tkanki tłuszczowej.

Odchudzanie, a odpowiednia dieta

PPM jest to podstawowa przemiana materii. Wylicza się ją na podstawie naszej wagi, wzrostu i dziennego tryby życia. W ten sposób otrzymujemy wykaz, ile kalorii potrzebujemy, aby organizm mógł podtrzymać podstawowe funkcje życiowe. Nie możemy jeść mniej, niż wskazuje PPM, gdyż może to doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jeśli uprawiamy sporty, ilość kalorii także odpowiednio musi zostać zwiększona. I co najważniejsze, dieta nie jest sposobem na chwilowe odchudzanie, ale czymś, co wprowadzamy w życie na stałe, bo w końcu pełnowartościowa, zbilansowana dieta to element nadrzędny.

Produkty, które wspomagają odchudzanie

Oprócz samej diety, bardzo ważną rolę odgrywają niektóre produkty, które wspomagają odchudzanie i są doskonałe, by wpłynąć pozytywnie na redukcję masy ciała.

  • Błonnik

Błonnik dzieli się na dwie frakcje: rozpuszczalne w wodzie, które odpowiadają za uczucie sytości, za spowalnianie wchłaniania glukozy, a także za rozluźnienie mas kałowych i zwiększenie wydalania tłuszczów, a na nierozpuszczalne, które pobudzają ukrwienie jelit, chronią przed zaparciami i żylakami odbytu, a także za uczucie sytości i pobudzenie wydzielania soków trawiennych oraz śliny. Co więc powinniśmy jeść? Na pewno warzywa i owoce i produkty zbożowe.

  • Zioła mające właściwości moczopędne

Bardzo często nadmiar kilogramów związany jest z nadmiarem wody w organizmie. Bardzo dobrze radzą sobie w tym celu zioła moczopędne, dzięki którym gromadzona się woda łatwiej będzie mogła zostać z tego organizmu usunięta. Warto wybrać ziele skrzypu, liść pokrzywy, czy korzeń mniszka lekarskiego.

  • Przyprawy idealne na trawienie

Jak się okazuje przyprawy mogą okazać się zbawienne w procesie trawienia. Doskonale radzą sobie kurkuma, cynamon, imbir, a także pieprz cayenne. Można stawiać i na zioła w doniczkach i na suszone. Dzięki ich właściwościom uzyskać możemy lepszy smak potraw, a także i wspomóc proces trawienia poprzez wydzielanie soków trawiennych. Zioła działają między innymi wiatropędnie, rozkurczowo, ale także i zwalczają uczucie pełnego brzucha, który objawia się ,,ciążowym brzuszkiem”.

  • Kawa i herbata

Okazuje się, że picie kawy i herbaty może także znacząco wpłynąć na proces redukcji tkanki tłuszczowej. Zwiększenie wydatku energetycznego, przyspieszenie metabolizmu, czy zmniejszenie wchłaniania glukozy to największe zalet picia tych napojów.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*