Karczoch na odchudzanie

Karczoch jest to warzywo szczególnie doceniane w Grecji i w Rzymie. Łatwy w uprawie, działa antyfedancyjnie będąc odpornym na działanie patogenów. Szczególnie cennym jest wyciąg z karczocha, który jest zarówno doskonały dla zdrowia, jak również i dla samej sylwetki. Aby uzyskać wyciąg z karczocha, należy wykorzystać te części rośliny, których się nie spożywa, a więc liście i łodygi. To wszystko pokazuje, że nie sama roślina jest tutaj najbardziej cenna, ale właśnie wyciąg, który z niej otrzymujemy.

Wyciąg z karczocha – skład

Wyciąg z karczocha jest bardzo bogaty w przeciwutleniacze. Znajdziemy tam także między innymi wiele witamin, składników mineralnych, w tym witaminę C, potas, sód czy fosfor. Choć w swoim smaku ma lekko gorzkawy posmak, dla wielu stanowi on podstawę codziennej diety z racji tych właśnie właściwości odżywczych. Szczególnie ceniony jest ona w rejonie Morza Śródziemnego, w Chinach, a także w Ameryce Południowej, w USA i na Bliskim Wschodzie.

Właściwości karczocha

Karczoch wykazuje silne wartości odżywcze, jak również i lecznicze. Sprawdza się między innymi przy schorzeniach dróg żółciowych, ma działanie przeciwbakteryjne, hepatoprotekcyjne, jak również i przeciwdziałające wirusowi HIV. Karczoch wspomaga trawienie, leczy niedokrwistość, a także szkorbut. Hamuje biosyntezę cholesterolu i utlenianie frakcji LDL, jednocześnie zwiększając stężenie cholesterolu frakcji HDL. Leczy w ten sposób stwardnienie tętnic, nadciśnienie, jak również i chorobę wieńcową serca. Zawarte w karczochu substancje wychwytują wolne rodniki, jak również reaktywne formy tlenu. Pozwala on utrzymać odpowiednie stężenie szczepów bakterii poprzez utrzymanie dla nich odpowiednich warunków. Co więcej, związki z karczocha mogą blokować wydzielanie czynników rakotwórczych, hamując tym samym wzrost komórek nowotworowych. Działa na niestrawność, na zespół jelita drażliwego i na rozstrój żołądka.

A czy karczoch pomaga w odchudzaniu? Okazuje się, że tak, gdyż wykazuje on między innymi właściwości korzystne w wspomaganiu trawienia. Przyspiesza on pracę metabolizmu, chroni przed zaparciami dzięki dużej zawartości błonnika, usprawnia usuwanie mas kałowych, a do tego ma małą kaloryczność. Czy karczoch odchudza? Nie, jeśli myślimy, że należy go stosować, by zyskać cud, ale tak, jeśli wprowadzimy go do swojej zdrowej i zbilansowanej diety. W wyciągu z karczocha mamy między innymi kwas chlorogenowy, który zmniejsza absorpcję cukrów w przewodzie pokarmowym, wymuszając na organizmie wykorzystywanie zapasów węglowych i tłuszczowych. Co więcej, redukując stężenie glukozy i cholesterolu we krwi, również może wpływać na obniżenie gromadzonych w organizmie kilogramów.

Warto stawiać na wyciąg z karczocha, gdyż wykazuje on silne właściwości odchudzające i lecznicze, zdecydowanie bardziej, niż samo warzywo. Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, dlatego też jak najbardziej warto wprowadzić go do swojej diety. Karczoch i odchudzanie to najlepsze połączenie, jakiego tylko można dokonać. Na rynku dostępne są tabletki na odchudzanie, w których główną rolę odgrywa właśnie karczoch. Czy warto na nie stawiać? Można, aczkolwiek wyciąg z tego warzywa ma zdecydowanie lepsze właściwości.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*