Kto nie powinien stosować spalaczy tłuszczu?

Spalacze tłuszczu cieszą się dużym powodzeniem wśród osób, które pragną schudnąć i zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej. Dzięki nim upragnione efekty można uzyskać zdecydowanie szybciej i z lepszymi rezultatami. Czy spalacze są bezpieczne? Tak, jeśli stawiamy na produkty z legalnego źródła. Tak, jeśli wybieramy te na bazie naturalnych składników. Tak, jeśli stosujemy je zgodnie z zaleceniem producenta, a nie na własną rękę. Nie działają one na zasadzie – im więcej, tym lepiej i szybciej. Są suplementami, z którymi podstawą jest zdrowy rozsądek i na to właśnie powinniśmy stawiać i to wybierać. Nie dla każdego jednak spalacze tłuszczu są odpowiednie i nie każda grupa osób może sobie na nie pozwolić. Kto więc powinien omijać je szerokim łukiem?

Spalacze tłuszczu nie są zalecane w przypadku osób z różnego rodzaju przypadłościami i w określonych stanach. Zanim więc sięgniemy po nie, koniecznie musimy zapoznać się z tym artykułem. Komu więc mówimy stanowcze NIE, jeśli chodzi o spalacze? 

  • ciąża i karmienie piersią

Ten stan w żadnym wypadku nie powinien iść w parze ze spalaczami tłuszczu. Ciąża nie jest czasem, gdzie powinniśmy stawiać na spalanie tłuszczu. Tutaj należy skupić się na zdrowej, racjonalnej diecie, która będzie odpowiednią dla płodu. Z obawy przed przytyciem, nie jedzmy za dwóch, bo to nie jest konieczne, bądźmy aktywne na ile możemy, ale od spalaczy trzymajmy się z daleka. 

  • nadciśnienie

Jak każdy z nas zapewne wie, stosując spalacze automatycznie działamy na ciśnienie, a dokładniej na jego podwyższenie. Jeśli mamy problemy z wysokim ciśnieniem lub pojawiają się u nas różnorodne zaburzenia rytmu serca, w żadnym wypadku takich spalaczy nie powinniśmy u siebie stosować. W większości zawarta jest kofeina, a tak może doprowadzić do kołatania serca, a także do wielu innych skutków ubocznych, jakie działają na nasz organizm. 

  • problemy z trawieniem

Wiele osób mających problemy z trawieniem, bóle żołądka i inne dolegliwości, również powinna stać z dala od różnego rodzaju wspomagaczy. Te bowiem bardzo często podrażniają nasz układ pokarmowy. Jest to spowodowane między innymi tym, że w składzie znajdują się ostre przyprawy, w tym na przykład wyciągi z papryczki chilli, czy pieprz cayenne. 

  • choroby neurologiczne

Kolejną grupą osób, która powinna stanowczo zrezygnować ze spalaczy tłuszczu są osoby mające problemy neurologiczne. Zbyt dużo stymulantów wpływa na przykład na dekoncentrację, na agresję, czy też na rozdrażnienie, dlatego też jeśli chcemy nie odczuwać nieprzyjemnych dla organizmu stanów o podłożu neurologicznym, na pewno takie specyfiki powinniśmy sobie odpuścić. 

  • cukrzyca

W wielu spalaczach tłuszczu znajdują się takie substancje, które oddziałują na insulinę. Jeśli chcemy je stosować, powinniśmy tutaj dokładnie sprawdzić skład i skontrolować ich zażywanie z lekarzem. 

Jak więc widać, są sytuacje, w których spalacze tłuszczu nie są dobrą drogą do odchudzania i w takich przypadkach jak najbardziej nie powinniśmy na tego typu produkty stawiać. A tak na sam koniec – nawet, jeśli nie jesteśmy w żadnej z grup powyżej, zanim w ogóle sięgniemy po spalacze, najpierw powinniśmy odpowiednio uregulować nasz organizm. Podstawą jest odpowiednia, zbilansowana i pełnowartościowa dieta, aktywność fizyczna, dobry i odpowiedniej długości sen, jak najmniej stresu. Jeśli to uda nam się osiągnąć, a chcemy przy tym zrzucić kilka kilogramów, by lepiej wyglądać i jeszcze lepiej się czuć – wówczas możemy postawić na dobrej jakości spalacze tłuszczu. 

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*