Które produkty pomagają schudnąć?

Bycie szczupłą i wysportowaną jest marzeniem każdej z nas. Stosujemy różnego rodzaju diety, stawiamy na różnorodne aktywności fizyczne, staramy się robić wszystko, by móc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, uczucia ciężkości, czy brzucha jak w ósmym miesiącu ciąży. Czy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że istnieją produkty, które pomagają nam schudnąć i poczuć się lepiej, że jedząc je mamy możliwość uzyskania lepszego wyniki na wadze i zdecydowanie lepszego wyglądu w lustrze? Wszelkie badania potwierdzają skuteczność wielu produktów, które mają absolutnie doskonałe działanie na nasz wygląd, samopoczucie i ogólne zadowolenie.

Które produkty pomagają schudnąć?

Co jeść, by wyglądać lepiej? Na pewno nie będzie to czekolada, nie będą to produkty z mąki pszennej, nie będą to tłuste mięsa i inne, temu podobne rozwiązania. Warto jednak zapoznać się z listą rzeczy, które warto jeść, bo być może wiele z nich omijacie obawiając się, że one właśnie tuczą lub że one właśnie nie mają tak drogocennych właściwości, jakie faktycznie posiadają.

Co powinniśmy jeść, żeby schudnąć?

Choć wydawać by się mogło, że makaron to wróg osób, które są na diecie, wcale to nie jest prawda. Wybierając bowiem makaron pełnoziarnisty ugotowany al dente, można otrzymać bardzo dobrej jakości posiłek, który zapewni nam uczucie sytości, a jednocześnie i zagwarantuje nam smukłą sylwetkę. Następną grupę stanowią owoce, ale nie wszystkie. Omijać powinniśmy banany, czereśnie, jak również i winogrona, a stawiać powinniśmy na brzoskwinie, jabłka, czy też jagody. Co powinniśmy jeść żeby schudnąć? Na pewno warzywa. Bez względu na to, na jakiej diecie jesteśmy, możemy jeść je zawsze i najlepiej do każdego posiłku. Mają one mało kalorii, a do tego są pełne witamin, błonnika i składników mineralnych. Obowiązkowym elementem jest na pewno chudy drób. Dobrze jest stawiać na kurczaka lub indyka, bo mięso to ma mało tłuszczu, a dużą ilość białka. Nie można zapominać również o tym, by dieta zawierała ryby. Można postawić i na ryby słodkowodne i na morskie, w tym na łososia, makrelę, czy węgorza, bo zawierają one dużą ilość kwasów omega – 3. Prawdziwym przyjacielem człowieka na diecie jest także jogurt naturalny. Zawiera on dużą ilość wapnia i białka, a do tego ma bardzo mało kalorii. Można dodać do niego dżem, ziarna, owoce i może smakować naprawdę wyśmienicie. Co jeszcze? Ziemniaki. Ale że naprawdę? Tak! Jeśli nie jemy ich ze sosami, w 100g znajduje się zaledwie 70 kalorii, a więc nie jest to wcale wiele, a doskonale zasysa na dłuższy czas. Kolejnym ważnym produktem są jajka. Nie powinniśmy o nich zapominać, bo wcale nie mają złego oddziaływania na poziom cholesterolu we krwi, ale są ważne bo bogate są w białko i w zdrowe tłuszcze. I nie można zapomnieć o tym, że woda to podstawa! Jest ona niezbędna i każdy powinien o niej pamiętać. Osoba bez aktywności fizycznej powinna pić około 1,5 litra wody dziennie, osoby aktywne od 2 – 4 litrów.

Zadając sobie pytanie, co pomaga schudnąć, tak naprawdę bardzo wiele rzeczy. Warto stosować ostre przyprawy, warto postawić na olej kokosowy, na garść orzechów dziennie. Dobrze jest także zmienić nawyki żywieniowe pod względem ilości posiłków, czy też pór ich przyjmowania. Zjedzmy śniadanie około 40 minut po wstaniu z łóżka, postawmy na 4 – 5 posiłków dziennie, a kolację zakończmy około 3 godziny przed pójściem spać. Przed każdym posiłkiem postawmy na szklankę wody i nauczmy się, że zdrowa, zbilansowana dieta to sposób życia, a nie chwilowy plan na zrzucenie kilku kilogramów. Jesteśmy tym, co jemy dlatego też starajmy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby na naszym talerzu było zdrowo, kolorowo i smacznie.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*