Kurkuma – właściwości odchudzające

Kurkuma jest to jedna z przypraw, która gości w kuchniach u niejednych z nas. Ta żółto – pomarańczowa przyprawa pochodząca z kuchni indyjskiej, potrafi zaspokoić kubki smakowe najbardziej nawet wymagających smakoszy. I choć nadaje ona niezwykły smak wielu potrawom, okazuje się, że kurkuma do odchudzania także może być najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu nasza walka z nadprogramowymi kilogramami może być znacząco ułatwiona.

***

Kurkuma jest inaczej zwana szafranem indyjskim. Może być stosowana zarówno do potraw deserowych, jak również i wytrawnych. W kurkumie najważniejszą rolę odgrywa substancja aktywna zwana kurkuminą. To właśnie ona wykazuje niezwykle cenne właściwości, które wpływają pozytywnie na cały organizm człowieka, w tym bezpośrednio na komórki somatyczne ciała. Kurkumina wykazuje działanie antynowotworowe, przeciwgrzybicze, antybakteryjne, antywirusowe. Jest dobra na odporność. Chroni przed nadmiernym powstawaniem wolnych rodników, które działają wyniszczająco na organizm człowieka, powodują dysfunkcje naczyń krwionośnych, choroby naczyniowo – sercowe, rozwój nadwagi, otyłości, czy też cukrzycy typu II. Jak się okazuje, substancja ta może również mieć doskonały wpływ na nasz wygląd, a dokładniej na redukcję wagi.

Odchudzanie z kurkumą

Kurkumina jest bioaktywną substancją, która działa na wielu płaszczyznach na organizm człowieka. Jednym z zadań, jakie wykazuje jest przyspieszenie redukcji masy ciała. Oczywiście nie jest to złoty środek, po którym bez problemu zrzucimy zbędne kilogramy, ale jeśli postawimy na prawidłowe żywienie, aktywność fizyczną i obecność kurkumy w diecie, sam proces odchudzania z całą pewnością w bardzo szybkim czasie jest w stanie pokazać zadowalające efekty. Jak działa? Kurkumina wpływa na pracę wątroby. To właśnie ona wspiera tworzenie, jak również i wydzielanie żółci, która jest niezbędna w procesach trawienia tłuszczy. Zażywając kurkuminę, wpływamy na szybkość trawienia pokarmów, tym samym na prawidłowy jego proces.

Kurkuma – jak stosować na odchudzanie

Prawdą niestety jest to, że kurkumina zawarta w kurkumie jako w przyprawie jest w swoim dostępie niewielka, przez co nie jesteśmy w stanie dostarczyć jej do organizmu w takiej ilości, aby móc zauważyć dobroczynne jej działanie. Na szczęście na rynku dostępne są suplementy diety, które tą ilość pozwalają nam organizmowi dostarczyć. Farmaceutyczne środki oprócz samej kurkuminy zawierają w swoim składzie piperynę, która zwiększa biodostępność samej kurkuminy. W chwili obecnej na rynku dostępne są między innymi produkty w formie kurkuminy micelizowanej, która jest kilkadziesiąt razy bardziej absorbowana, niż sama zwykła kurkuma w proszku. Po jej zażyciu, maksymalne stężenie w organizmie osiąga się po około 1 – 2 h od jej podania. Jeśli chodzi o jej dawkowanie, należy w pełni przestrzegać zaleceń producenta. Nie można przyjmować większej niż zalecana dawka licząc na jeszcze lepsze efekty, bo tak to nie działa, a co więcej, może przynieść negatywne skutki dla naszego organizmu.

Kurkuma i odchudzanie to dwa doskonale połączone ze sobą słowa. Oczywiście dieta  jest niezwykle ważna, aktywność jest istotna, ale obecność tej przyprawy to również istotny element, o jakim należy pamiętać. Jedno jest pewne – kurkumina zawarta w przyprawie kurkumie to istotny element mogący całkowicie zrewolucjonizować rynek, jeśli w grę wchodzi skuteczne odchudzanie.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*