Najlepsze herbaty na utratę wagi

Herbata to napój, który większość z nas lubi, pije i w swojej codziennej diecie wprowadza. Jedni nie wyobrażają sobie dnia bez herbaty, dla innych jest ona dużo lepsza, niż kawa, dla jeszcze innych jest zbędna lub stanowi jedynie dodatek na zimowe wieczory. Jedno jest pewne – znana jest ona na całym świecie. W jednych krajach bardziej ceniona, w innych mniej. Herbata wykazuje wiele zdrowotnych właściwości, a wiele ich odmian ma działanie odchudzające. W tym artykule można poznać właściwości wielu herbat i zobaczyć, które z nich okażą się być dla nas najlepsze.

Picie herbaty niesie za sobą wiele korzyści. Jest ona przede wszystkim odpowiednia dla naszego zdrowia, w tym przede wszystkim do ochrony komórek przed uszkodzeniami, jak również i do zmniejszenia ryzyka chorób serca. Co więcej, wiele jest odmian herbat, które działają doskonale na odchudzanie, w tym przede wszystkim na utratę tkanki tłuszczowej z brzucha. I tym właśnie aspektem zajmiemy się w tym artykule. Podpowiemy, które herbaty wybierać, by doskonale się czuć i by pijąc je, tracić zbędne kilogramy.

Sześć najlepszych herbat na odchudzanie:

  • Zielona herbata

Zielona herbata jest jedną z najbardziej znanych rodzajów na całym świecie i uważana jest ona za najskuteczniejszą, jeśli w grę wchodzi odchudzanie. Potwierdzają to liczne badania, których wynik wskazał na zmniejszenie centymetrów w okolicy brzucha i ogólną ilość kilogramów na wadze.Skąd to wynika? W zielonej herbacie mamy przede wszystkim katechiny, a więc naturalne przeciwutleniacze, dzięki którym zwiększony zostaje metabolizm, jak również i spalanie tłuszczu. Jeśli chcemy więc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, to bez wątpienia zielona herbata powinna stanowić bardzo dobry dodatek w codziennej diecie.

  1. Herbata Puerh

Znana wszystkim bardzo dobrze herbata Puerh to kolejna propozycja, która na pewno w przypadku odchudzania sprawdzi się doskonale. To chińska, czarna herbata poddana fermentacji. Poprzez przeprowadzone na zwierzętach badania, wyniki pokazały, że może ona obniżyć poziom cukru we krwi, jak również i trójglicerydów, a także znacząco wpłynąć na obniżenie wagi ciała.Jeśli więc chcemy poprawić swoje zdrowie i zadbać o odpowiedni wygląd, to warto taką herbatę wprowadzić właśnie do swojej diety. 

  1. Czarna herbata

Czarna herbata nie przez wszystkich jest lubiana za swój smak, ale dla wielu stanowi prawdziwe źródło tego, co najcenniejsze. Jej szczególnymi właściwościami jest to, że przechodzi ona przez procesy utleniania, co sprawia, że liście zyskują w wyniku działania powietrza ciemny kolor. Jak pokazują badania, regularne picie takiej herbaty może przyczynić się do zmniejszenia kilogramów i utraty centymetrów z obwodu brzucha. Właściwości takie być może zawdzięcza ona flawonom – rodzajowi pigmentu roślinnego, który wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. 

  1. Herbata Oolong

Herbata ta jedną z chińskich ich odmian, częściowo jest ona utleniana, ma niezwykle pachnący aromat i niezwykły smak, który zaspokoi kubki smakowe wielu smakoszy herbaty. Napój ten na podstawie kilku badań pokazuje, że picie regularnie Oolong może przyczynić się do utraty wagi, przyspieszenia spalania tłuszczu i przyspieszania metabolizmu. 

  1. Biała herbata

Ta herbata jest znacząco inna, niż pozostałe, gdyż aby ją pozyskać należy ją delikatnie przetworzyć. Jest delikatna, niezwykle subtelna w smaku, a nawet słodka. Ma bardzo wyraźny smak. Działa ona korzystnie na poprawę zdrowia jamy ustnej, jak również i może przyczynić się ona do zabijania komórek nowotworowych. Co ważne i szczególnie cenne, regularne jej picie może mieć także wpływ na to, jak wyglądać będzie nasza waga.

  1. Ziołowa herbata

Herbaty ziołowe cieszą się bardzo dużą popularnością i pije je wielu ludzi stawiających na pełnię zdrowia, dobrego samopoczucia i nienagannej sylwetki. Pozyskuje się je z wielu ziół, przypraw i owoców, które zaparzone w gotującej wodzie, mogą smakować naprawdę wybornie. Nie ma w nich kofeiny i nie są one wytwarzane z liści Camellia Sinensis. Wśród popularnych herbat ziołowych wyróżnić można na przykład: herbatę Rooibos, imbirową, z dzikiej róży, czy też hibiskusową. Niektóre badania pokazały, że może ona zmniejszyć utratę tłuszczu i redukcję masy ciała. 

Dla każdego z nas picie herbaty ma inny cel. Jedni uwielbiają jej smak i aromat, innych ona rozgrzewa, jeszcze innych pobudza do działania. Warto jednak pamiętać, że każda filiżanka herbaty może znacząco przyczynić się do utraty masy ciała, a więc uzyskania takiej figury, na jakiej tylko nam zależy, oczywiście w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. 

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*