Odchudzanie – czy faktycznie tak trudno jest zrzucić zbędne kilogramy?

Kiedy w pewnym momencie kilogramy na naszej wadze wskażą magiczną liczbę, rozpoczynamy myśleć o zmianach. Mamy dość nadmiaru kilogramów, wylewających się z każdej strony wałków tłuszczu, naszej słabej kondycji, złego samopoczucia, niskiej samooceny. Oczywiście proces odchudzania nie należy do zadań łatwych i nie od razu każdy ma pozytywne do niego nastawienie.

Dlaczego odchudzanie jest takie trudne? Bo wymaga od nas całkowitej zmiany życia na wielu płaszczyznach. Musimy całkowicie zmienić naszą dietę, poświęcić więcej czasu przygotowywanym posiłkom, zamiast sięgać po Fast foody, musimy zamiast przed telewizorem wybrać się na spacer, czy na zajęcia fitness. Musimy w końcu zmienić myślenie, nastawienie i podejście. Zrezygnować z wielu rzeczy, które dawały nam dotąd przyjemność. Jak więc to wszystko zrobić?

Jak znaleźć w sobie motywację do odchudzania?

Jednym z kluczowych problemów, od których wiele tak naprawdę zależy jest nasza motywacja. Wielu chciałoby w chwilę osiągnąć spektakularne efekty, najlepiej bez żadnych większych zmian. Tak to niestety nie działa. Potrzeba dużo pracy, a przy tym i czasu, by móc osiągnąć wyniki, jakie są naszym założeniem. Początkowo, gdy tych kilogramów jest kilka bagatelizujemy problem, mówimy że zaraz zrzucimy te kilka kilogramów. Kiedy jednak tych kilogramów robi się więcej i więcej, wszystko zaczyna nam się wymykać spod kontroli, a odchudzanie nie jest wcale takie łatwe. Zastanawiamy się nad tym jak się zmotywować? Co zrobić, by zacząć walczyć o siebie, o swój lepszy wygląd, lepsze samopoczucie? Na pewno ważna jest silna wola, działanie, dobra dieta, często stosowne tabletki odchudzające, a do tego również i chęć zmiany, dzięki której każdego dnia będziemy mieć jeszcze więcej energii, by pokonać kolejne wyzwanie.

Działanie tabletek odchudzających

Jeśli nasza otyłość jest naprawdę znaczna, bardzo często sama dieta i ćwiczenia w początkowym etapie nie są w stanie nam pomóc, by ruszyć do przodu. Bardzo pomocne w wielu sytuacjach okazują się wówczas być różnorodne leki, dzięki którym można przyspieszyć metabolizm, usunąć nadmiar wody z organizmu i pomóc mu szybciej spalić tkankę tłuszczową. Które tabletki na odchudzanie są najskuteczniejsze? Tak naprawdę wybór dostępnych dziś specyfików jest naprawdę ogromny. Wiele z nich jest skutecznych, ale niekoniecznie bezpiecznych dla naszego zdrowia, dlatego też dokonując wyboru warto stawiać na te na bazie różnego rodzaju ziół i naturalnych składników, bo spełniają one swoje właściwości, a jednocześnie nie wywołują żadnych skutków ubocznych, jak to ma miejsce w przypadku wielu specyfików.

Dieta redukcyjna

Jednym z kluczowych elementów, które mają wpływ na to, czy schudniemy, czy też nie ma dieta redukcyjna. Tak naprawdę od tego, co jemy w 80% przypadków zależy to, jak wyglądamy. Sama aktywność stanowi dodatek, a nie jest głównym wyznacznikiem tego, jak możemy się prezentować. Chcąc schudnąć musimy dostarczyć naszemu organizmowi mniej kalorii, niż ten potrzebuje. Stawiamy więc na dietę redukcyjną, a więc taką, która będzie zdrowa, która zaspokoi nasze podstawowe funkcje życiowe, ale która jednocześnie będzie pobierała energię z tłuszczu, jaki przez dany czas w naszym organizmie nagromadziliśmy. Co jeść żeby schudnąć? Jeśli chodzi o odchudzanie, nie ma tutaj konkretnych produktów, od których zależy to, czy schudniemy, czy też nie. Główną i zasadniczą kwestią jest to, byśmy jedli zrównoważoną, odpowiednią dietę. Zrezygnujemy z białego pieczywa, a postawmy na żytnie lub razowe. Omijajmy szerokim łukiem słodycze i minimalizujmy obecność cukrów prostych w innych produktach. Wybierajmy zdrowe węglowodany, w tym płatki owsiane, kasze, ryże, czy razowe makarony. Dużo warzyw, trochę owoców, chude mięso i ryby. Postawmy na odpowiednią dietę, która będzie dawała nam energię, ale jednocześnie pozwoli nam powoli, krok po kroku zrzucić to, co zbędne.

Efekty naszej pracy nad własnym ciałem

I na koniec pamiętajmy o tym, że efekty prędzej, czy później na pewno przyjdą, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Nie od razu można wszystko osiągnąć, nie od razu mamy to, czego chcemy. Czasami to, na co pracujemy ciężko i długo, daje nam dużo większą satysfakcję i radość. Kiedy zobaczymy pierwsze efekty, jeśli w grę wchodzi odchudzanie? Przy regularnych treningach i odpowiedniej diecie już po miesiącu na wadze pojawi się mniejsza ilość kilogramów. Później z każdym kolejnym tygodniem będzie ich mniej i mniej. I co ważne – najlepszym wyznacznikiem jest lustro! To ono nam powie, czy widać zmiany, czy też nie. I choć odchudzanie nie jest łatwe, to jednak mimo wszystko można, jeśli się tego bardzo chce. Pamiętajmy – motywacja, silna wola i działanie – to podstawy, by móc coś osiągnąć i czegoś dokonać.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*