Odchudzanie – woda z cytryną

Picie wody z cytryną rano na czczo zaraz po wstaniu niesie za sobą wiele zalet, w tym według opinii ekspertów ma ogromne znaczenie w procesie odchudzania. Jak to jest naprawdę? Czy warto ją pić? Na co działa? Na co wpływa? Czy nasz organizm jej potrzebuje? Z pewnością szklanka wody z cytryną to nawyk, który warto wprowadzić w życie, bowiem niesie to za sobą wiele zalet, o jakich warto wiedzieć, by się tej zasady stosować. Jedna szklanka ciepłej wody, pół cytryny i …. Życie staje się piękniejsze.

Właściwości wody z cytryną

Picie o poranku wody z cytryną wpływa bardzo pozytywnie na cały nasz organizm. Po pierwsze budzimy się do życia, zyskując porządną dawkę energii na rozbudzenie. Taka ciepła szklanka wody i cytryna działają doskonale na przewód pokarmowy przygotowując go do całodniowej pracy. To także idealny, poranny detoks, który pobudza enzymy trawienne i wpływa na usuwanie toksyn z organizmu. A co z procesem walki z naszymi kilogramami?

Czy woda z cytryną, działa na odchudzanie? Prawda jest taka, że nie! Jeśli więc wydaje się Tobie, że pijąc rano szklankę takiej wody uzyskasz lepszy wygląd – jesteś w błędzie. Faktem jest jednak, że działa ona pozytywnie na organizm, pozwala nam przyjmować odpowiednią ilość płynów, poprawia ona nasze samopoczucie. Jeśli połączymy picie wody z cytryną z aktywnością i dietą, wówczas bez wątpienia uda nam się uzyskać upragnione efekty. Cytryna idealnie odkwasza organizm, działa na zmęczenie, pobudza organizm do życia, wpływa na obniżenie ciśnienia, redukuje zły cholesterol.

Ale uwaga – mamy dobrą wiadomość: jeśli do wody z cytryną dodamy pieprz cayenne lub starty imbir, wówczas taka mieszanka może pobudzić nasz metabolizm, a to już jest doskonały początek walki z naszym procesem odchudzania. Czasami drobne nawyki mają ogromne znaczenie dla naszej walki z nadwagą. Oprócz zmiany diety i wprowadzenia w życie aktywności, na pewno taki nawyk picia rano ciepłej wody z cytryną z dodatkami, jest dobrym krokiem w stronę zwalczania tego, co jest naszym wrogiem numer jeden.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*