Orzechy w naszej diecie

Orzechy w diecie są niezwykle ważne i cenne i każdy powinien na nie sięgać. Istnieje wiele ich odmian, co sprawia, że każdy może postawić na odpowiedni ich rodzaj, w zależności od tego, co lubią nasze kubki smakowe. Jedne orzechy można uprawiać w Polsce, jak na przykład włoskie, inne dojrzewają w innych warunkach klimatycznych, ale bez problemu znajdziemy je na półkach sklepowych.

Rodzaje orzechów i ich drogocenne właściwości

Dostępnych na rynku orzechów jest naprawdę bardzo dużo. Najbardziej popularne to orzechy włoskie, które rosną w Polsce. Mają w sobie bardzo duże ilości magnezu, co pozytywnie wpływa na nasze komórki nerwowe. Kolejne, to orzechy laskowe, także uprawiane na polskich ziemiach. Mają one bardzo duże ilości witamin z grupy B, żelaza, jak również i fosforu. Następne to pistacje, które uprawiane są przede wszystkim w Azji Mniejszej. Można dodawać je do sałatek i do dań mięsnych, ale zjadane w czystej postaci, dla wielu także stanowią przysmak doskonały sam w sobie. Kolejne bardzo cenne, to orzechy nerkowca z Ameryki Południowej.

Są doskonałe w smaku, a co najważniejsze, posiadają zdrowe kwasy tłuszczowe, które działają na pracę serca i układu krążenia. Trudno nie zwrócić uwagi także na orzechy brazylijskie, które rosną w puszczy amazońskiej. Są one duże i mają w swoim składzie przede wszystkim selen, który wpływa na pracę serca, na układ nerwowy, jak również i na doskonałą kondycję naszej skóry. A kto nie zna orzeszków pekan pochodzących z Ameryki Południowej? Mniej znane, ale przez wielu bardzo cenione. Posiadają one liczne witaminy, w tym z grupy B, C, E, K, a także żelazo, magnez i wapń. I na końcu niezwykle cenne – orzeszki macadamia z Australii, które są idealnymi przeciwutleniaczami chroniącymi nasz organizm przed działaniem wolnych rodników, działają na pracę serca i obniżanie złego cholesterolu.

W zależności od tego, jakie orzechy lubimy, każde z nich możemy wprowadzić do swojej codziennej diety, oczywiście pamiętając przy tym, że orzechy to kalorie, a te, jeśli chodzi o odchudzanie muszą być odpowiednio liczone, a więc wystarczy niewielka ich ilość, aby dostarczyły tego, co najcenniejsze. Czy orzechy i odchudzanie mogą więc iść ze sobą w parze? Oczywiście przy odpowiedniej ich ilości, bowiem jak mało co, dostarczają nam bardzo zdrowych tłuszczów, których nasz organizm do życia potrzebuje. Orzechy podczas odchudzania są więc wartym uwagi dodatkiem w diecie, ale stosowanym z umiarem i zdrowym rozsądkiem.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*