Owoce na odchudzanie

Owoce są niezwykle ważne w naszej diecie. Dostarczają nam one dużą dawkę witamin, wody, ale również i cukrów, dlatego też ich spożywanie powinno być w dużej mierze ograniczone. Owoców nie można jeść na potęgę, bowiem zawarty w nich cukier zamiast pozwolić nam uzyskać pożądaną figurę, zagwarantuje nam kolejnych kilka kilogramów. Nie można z nich rezygnować, ale jeść w pełni z kontrolą dla organizmu. Są jednak takie owoce, które w diecie obowiązkowo powinny się znaleźć, bowiem jak mało co działają one idealnie w czasie odchudzania. Które więc owoce wybierać? Na jakie stawiać?

Owoce są niezwykle smaczne. Mają one w sobie cenne witaminy, niezbędne minerały, dużo błonnika, a także i naturalne węglowodany. Fruktoza jest cukrem owocowym, który w nadmiarze może spowodować nadwyżkę kilogramów, dlatego też te ograniczenia o jakich wspomnieliśmy powyżej są tak ważne i istotne. Jedne owoce są bardziej kaloryczne, takie jak na przykład suszone morele lub figi, inne mniej i na nie warto stawiać. Fruktoza gromadzi się w wątrobie, a jeśli jest jej zbyt dużo, zamienia się w tkankę tłuszczową.

Jeśli w diecie mają znaleźć się owoce, musimy wybierać te mało kaloryczne, które mają jak najmniej wody i które są w stanie przyspieszyć nasz metabolizm. Co więc wybierać?

Owoce o niskim indeksie glikemicznym

Będą to na przykład papaje, melony miodowe, truskawki, arbuzy i brzoskwinie. Mają one niski indeks glikemiczny, co znaczy, że energia uwalniana jest do krwiobiegu powoli i równomiernie, nie powodując skoków cukru we krwi i wyrzutów insuliny.

Które owoce przyspieszą nasz metabolizm?

Na pewno doskonałe na nasz metabolizm będą:

– kiwi, bo mają one mało kalorii, dużą ilość błonnika, a do tego są bombą witaminową.

– jabłka, bo zmniejszają uczucie głodu, nie są kaloryczne, mają właściwości antyoksydacyjne.

– arbuzy, bo są niskokaloryczne, gdyż składają się przede wszystkim z wody. Regulują ciśnienie, oczyszczają ciało z toksyn i redukują głód

– pomarańcza, bo mają mało kalorii, duże ilości błonnika, a do tego potas, witaminę C, foliany i inne witaminy.

Owoce najlepiej jest rano, aż do 17 godziny. Jeśli trening mamy wieczorem, możemy je także zastosować przy posiłku potreningowym. Jeśli jest to dzień bez treningu, owoców wieczorem unikajmy. Powyższe owoce wpływają na odchudzanie, ale są jedynie dodatkiem, a nie sposobem żywienia się. Ich nadmiar zawsze będzie prowadził do nadmiaru cukru, a to objawiać się będzie zwiększoną masą ciała. Chcąc mieć wymarzoną  figurę musimy zwracać uwagę na to, co jemy i jak jemy, aby móc osiągnąć zamierzone efekty.