Tabletki na odchudzanie

Zażywanie tabletek odchudzających od zawsze wzbudza duże kontrowersje. Wielu z nas kojarzy sobie te niebezpieczne dla zdrowia specyfiki, jakie dostępne były na nielegalnym rynku jeszcze kilkanaście lat temu. Na szczęście w chwili obecnej wybór odpowiednich i przede wszystkim bezpiecznych tabletek jest bardzo duży i każdy może postawić na to, co będzie dla niego najlepsze. Które tabletki na odchudzanie działają więc najbardziej skutecznie i z zamierzonym efektem? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Należy wziąć pod uwagę każdy, najmniejszy nawet element, który dotyczy konkretnej osoby i na tej podstawie wybrać to, co będzie najbardziej odpowiednie.

Jedno jest pewne – tabletki dostępne na rynku działają na dwa sposoby. Z jednej strony hamują one apetyt, tym samym nie mamy uczucia ciągłego głodu, z drugiej zaś ograniczają one wchłanianie tłuszczów, co ogranicza nas przed nadmiernym gromadzeniem się zapasów.

Które tabletki na odchudzanie są najskuteczniejsze? Tak naprawdę wszystkie te, które są przy tym i bezpieczne. Nie chodzi bowiem o to, żeby schudnąć kosztem swojego zdrowia, ale żeby schudnąć i cieszyć się życiem każdego dnia. Zaleca się przyjmowanie tabletek wszystkim tym osobom, których BMI wykazuje 27 i więcej, choć niekoniecznie w przypadku każdej osoby takie rozwiązanie musi okazać się być tym idealnym. Tabletki dostępne są zarówno na receptę, ale również i występują w formie suplementów oraz preparatów ziołowych.

Co zmniejsza apetyt?

Dostępne tabletki mające za zadanie tłumić nasz apetyt, oszukują nas organizm wysyłając sygnał, że wcale nie jesteśmy głodni. Jak one działają? Zwiększają poziom serotoniny, jak również i katecholaminy, a więc substancji, które odpowiedzialne są za nastrój i za apetyt. W tego typu preparatach główną rolę odgrywa między innymi:

  • cynk – zwiększa on wydzielanie insuliny wpływającego na procesy metaboliczne. Zażywając chrom nie mamy takiego apetytu, zjadamy więc mniej kalorii i stawiamy przy tym na redukcję.
  • Ananas i gorzka czekolada – dostępne są one w kapsułkach i dają uczucie pełnego żołądka. Jedząc, nie mamy aż takiej na nie ochoty, przez co po prostu spożywamy takiego posiłku mniej.
  • Błonnik w kapsułkach – oczywiście o nim nie powinniśmy zapominać, gdyż zmniejsza on głód, wypełniając nasz żołądek. To właśnie błonnik dba o prawidłową perystaltykę jelit i o sytość, dzięki czemu nie jemy aż tak dużo.

A obok takich preparatów znajdziemy również i specyfiki, których zadaniem jest ograniczenie wchłaniania tłuszczu. Dzięki zawartym w nich substancjom, blokuje się blisko 30% wchłanianego tłuszczu, jaki znajduje się w pożywieniu. Tabletki takie są dobre dla osób, które nie są w stanie zrezygnować z wielu posiłków i muszą je mieć w swojej diecie. Skuteczne w tym są między innymi:

  • Ocet jabłkowy – przyspiesza metabolizm tłuszczów i cukrów, pozwala zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać szczupłą sylwetkę.
  • Chityna – zwarte w niej włókna chityny działają na jelita i uniemożliwiają absorpcję tłuszczów przez organizm.
  • L – karnityna – przyspiesza ona zamianę tłuszczu zapasowego w energię, dzięki czemu tracimy tkankę tłuszczową i tym samym zapobiegamy otyłości.
  • Kwas linolowy – wspomaga on spalanie tłuszczu i zapobiega gromadzeniu się jego zapasów
  • Zielona herbata – z jej pomocą wzmaga się wydzielanie soków żołądkowych, dzięki czemu usprawnione zostają procesy trawienne i przyspieszona przemiana materii.

Zastanawiając się nad tym, które tabletki na odchudzanie działają, tak naprawdę wszystko zależy od organizmu, od tego, ile dana osoba musi zrzucić kilogramów, jak bardzo może przejść na konkretną dietę redukcyjną, czy na coś choruje. Każdy najmniejszy element ma tutaj bardzo duże znaczenie.

Wiele osób stawia także na ziołowe preparaty, które choć działają, nie zawsze okazują się być tak w 100% skuteczne, szczególnie, gdy zależy nam na szybkim osiągnięciu zamierzonych efektów. A które witaminy wspomagają odchudzanie? Tak naprawdę w przypadku witamin nie ma jednej konkretnej, która działałaby na nasz układ trawienny, szybszy metabolizm i wymarzoną sylwetkę. Witaminy działają na całe nasze ciało i odpowiedni ich poziom w organizmie jest ważny dla wszystkich naszych procesów życiowych, w tym właśnie i dla procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Chcąc schudnąć należy zdać sobie sprawę z tego, że konieczna jest całkowita zmiana stylu życia. Należy zmienić dietę, postawić na aktywny tryb życia, a do tego i zmienić myślenie. Tabletki odchudzające mogą być pomocą w zrzucaniu zbędnych kilogramów, ale absolutnie nie są jedyną drogą dojścia do upragnionej wagi. Każdy, kto tylko tak myśli, z pewnością powinien w pierwszej kolejności zmienić to myślenie, a w drugiej postawić na zbilansowaną dietę i sport w swoim życiu.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*