Woda na odchudzanie 

Każdy z nas doskonale wie, jak woda odgrywa ważną rolę w naszym organizmie, prawda? Z każdej strony słyszymy, że przeciętny człowiek powinien wypić dziennie około 1,5 – 2 litrów wody dziennie, aktywny znacznie więcej. Nasz organizm w większości składa się z wody, a jej spożywanie jest niezbędne między innymi w procesach przemiany materii. Jeśli chcemy schudnąć, bez wątpienia picie wody jest niezbędnym elementem całego tego procesu. Dlaczego woda wspomaga odchudzanie? Ile jej naprawdę pić? Jak często? O tym wszystkim postaramy się wspomnieć w dzisiejszym artykule.

Rola wody w organizmie człowieka

Woda stanowi około 70% masy dorosłego człowieka. W 75% jest ona składnikiem mięśni, a w 90% składnikiem krwi. Odpowiedzialna jest ona za procesy przemiany materii, za usuwanie końcowych produktów tej przemiany, za transport substancji odżywczych do komórek organizmu. Pozwala ona wypłukiwać toksyny z organizmu i oczyszczać go, co jest niezwykle ważne i szczególne w procesie odchudzania. Woda pomaga w trawieniu pokarmów, reguluje temperaturę ciała, wpływa na nawadnianie stawów. Jak woda wspomaga odchudzanie? W procesie odchudzania tkanka tłuszczowa spalana jest zdecydowanie bardziej efektywniej, jeśli zażywamy odpowiednią ilość wody, bo to właśnie ona potrzebna jest nam do spalania konkretnej ilości kalorii. Pijąc ją usuwamy toksyny i zbędne produkty przemiany materii.

Skutki niedoboru wody w organizmie

Jeśli ilość przyjmowanych płynów w organizmie jest zbyt mała, wówczas organizm czuje się osłabiony i zmęczony. Pojawiają się zaparcia, mięśnie są osłabione, występują bóle stawowe. Widzimy, że nasza skóra jest przesuszona i osłabiona. W procesie odchudzania woda jest bardzo ważna i trzeba o niej pamiętać każdego dnia, zarówno w dni treningowe, jak również i nietreningowe. Jeśli nie pijemy, organizm nie może spalać spożytych pokarmów, a to powoduje odkładanie się coraz to większej ilości tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Nie pijąc możemy bardzo szybko doprowadzić organizm do nadwagi. Pijąc – wpływamy znacząco na naszą walkę z nadmiarem kilogramów.

Ile wody powinniśmy wypić w ciągu dnia?

Nie ma jednej określonej z góry ustalonej ilości wody, jaką należy przyjąć. Zaleca się picie około 2 litrów wody dziennie. Dla osób z nadwagą, żyjących w ciepłych krajach lub będących aktywnymi na co dzień, zaleca się dostarczanie jej w jeszcze większej ilości. Nie powinno pić się wody jednorazowo lub z dużymi odstępami czasu. Najlepiej pić ją małymi łykami, mając ją zawsze przy sobie. Dobrze jest wypić szklankę wody z cytryną rano po obudzeniu się, przed śniadaniem. Dobrze jest postawić na szklankę wody przed każdym posiłkiem, bo wtedy zjemy zdecydowanie mniej. Będąc na treningu, również należy ją uzupełniać, gdyż organizm pocąc się, traci ją i to w bardzo dużej ilości. Jaka woda na odchudzanie będzie najlepsza? Zaleca się pić wodę niegazowaną, mineralną! Jaką? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wód, dlatego też przed wyborem tej najlepszej warto postawić na sprawdzenie wszelkich ulotek ze składem chemicznym danych wód. Najlepsze to te, które mają w swoim składzie jak największą ilość wapnia i magnezu. Omijajmy soki, słodkie napoje, gazowane oranżady i alkohol.

Z całą pewnością proces odchudzania nie należy do łatwych. Należy zdać sobie sprawę z tego, że żadne diety cud, 1000 kalorii, czy tabletki, które pozwalają zrzucić 5 kg w miesiąc to czysta bajka. Aktywność fizyczna i zdrowa dieta to podstawa, a do tego również i odpowiednia ilość wody. W procesie odchudzania samą już wodą wpływamy znacząco na redukcję masy ciała, na efektywne oczyszczanie naszych jelit, jak również i oczyszczanie krwi z wszelkich toksyn. Oczyszczaj organizm wodą, nawadniaj go i nie doprowadź do odwodnienia. Osoby, które wcześniej wody nie piły, początkowo mogą mieć z nią problem. Ten jednak szybko mija i już po kilku dniach nawyku jej picia, woda zaczyna smakować, a świadomość, że należy jej skosztować, jest po prostu naturalna.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*