Woda z cytryną. Czy warto ją pić?

Woda z cytryną wypita rano na czczo to podobno prawdziwe lekarstwo na wiele dolegliwości dla naszego organizmu, to pełnia zdrowia, dobrego samopoczucia, nienagannej sylwetki i wszystkiego, co tylko może być najlepsze dla naszego organizmu. Prawdą jest, że ma ona właściwości prozdrowotne i prawdą jest, że dostarcza organizmowi licznych składników odżywczych. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie kwestie, które wydaje nam się zawdzięczamy właśnie wodzie z cytryną są prawdziwe. Jedne z nich są absolutnie dobre dla naszego organizmu, a inne w ogóle na niego nie działają – co uwaga jest potwierdzone naukowo! Pora więc wziąć wodę z cytryną pod lupę!

Woda z cytryną jest najczęściej pitym napojem zaraz po obudzeniu. Od lat mówi się o jej cudownych właściwościach, dlatego też na nią właśnie stawiamy. Skupmy się jednak dokładniej, na co tak naprawdę ona działa.

Po pierwsze jest bogata w przeciwutleniacze. Dzięki zawartym w niej flawonoidom mającym charakter antyoksydacyjny zwiększa ona ochronę DNA, jak również i białka przed działaniem nowotworów. Działają na układ krążenia, obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko rozwoju cukrzycy.

Po drugie woda z cytryną wpływa znacząco na pracę nerek, a to wszystko za sprawą wysokiego stężenia kwasu cytrynowego, który zmniejsza ryzyko powstawania kamieni nerkowych, jak również i rozpuszcza kamienie już istniejące.

Po trzecie, woda z cytryną wpływa na trawienie. Dzięki wodzie następuje zdecydowanie szybsze przesuwanie się pokarmu, a dzięki cytrynie pobudza się wydzielanie żółci odpowiedzialnej za dużo szybsze trawienie tłuszczu.

Po czwarte woda z cytryną działa na nasz mózg. Dzięki takiemu napojowi zredukujemy zmęczenie, będziemy lepiej myśleć i skupiać naszą uwagę. Mózg do pracy potrzebuje licznych składników odżywczych i odpowiedniego nawodnienia organizmu, a poprzez wodę z cytryną idealnie można tego dokonać.

I po piąte woda z cytryną pozwala zachować równowagę kwasowo – zasadową mającą ogromny wpływ na to, jakie mamy samopoczucie i jakim cieszymy się zdrowiem.

Jak więc widać picie wody z cytryną gwarantuje szereg pozytywnych aspektów, dlatego też jak najbardziej zaleca się jej spożywanie. Działa ona na organizm człowieka niezwykle pozytywnie, mając wpływ na nasze zdrowie na wielu płaszczyznach. Nie wykazuje jednak ona innych właściwości, które często się jej przepisuje. Według przeprowadzonych badań ma ona wpływ na to, o czym wspomnieliśmy powyżej. Jeśli więc na tym właśnie nam zależy – powinna stać się ona naszym porannym, codziennym nawykiem.

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*