Zioła na odchudzanie

Odchudzanie dla większości osób z pewnością nie kojarzy się dobrze. To czas, gdy musimy liczyć kalorie, rezygnować często z produktów, które lubimy, stawiać na treningi, które nie zawsze są dla nas przyjemnością. Jedni stawiają na diety cud, inni na zdrowe, zbilansowane jedzenie, jeszcze inni na zwiększoną aktywność fizyczną. A co powiecie na diety ziołowe? Na czym one polegają? Jakie jest ich działanie? 

Bez wątpienia zioła od zawsze towarzyszyły nam w działaniu na organizm. Od dziesiątek lat działały jako lekarstwa, jako sposób na wzmocnienie organizmu, ale również i na rozwiązanie wspomagające odchudzanie. Dziś na nowo zioła wróciły do łask i wykorzystywane są właśnie coraz częściej w gubieniu zbędnych kilogramów. 

Na czym polega dieta ziołowa?

Dieta ziołowa to stosowanie w swoim codziennym menu ziół, których głównym zadaniem jest hamowanie apetytu, przyspieszanie tempa przemiany materii, jak również i stymulowanie do pracy układu pokarmowego. Dieta ziołowa idzie w parze przede wszystkim z dietą odchudzającą, jak również i oczyszczającą organizm. Odpowiednie zioła mają za zadanie zredukować tkankę tłuszczową i oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Co więcej, dieta ziołowa to nie tylko spadek kilogramów, ale także wiele właściwości zdrowotnych, w tym między innymi wzmocnienie układu odpornościowego, ochrona przed wolnymi rodnikami, redukcja stresu. Skąd tak cenne właściwości ziół? Bo znajdują się w nich przede wszystkim  sole mineralne, witaminy, jak również i flawonoidy, a więc naturalne antyoksydanty, a to wszystko sprawia, że zioła to prawdziwe lekarstwo na poprawę pracy całego naszego organizmu, łącznie z uzyskaniem wymarzonej figury. 

Do ziół, które warto wprowadzić do swojej diety zaliczyć możemy następujące produkty:

  • mięta pieprzowa

Jest ona idealna na dolegliwości bólowe żołądka. Działa jednak pozytywnie także na trawienie, bowiem zwiększa ona produkcję kwasu żołądkowego, a do tego wpływając na wytwarzanie się żółci, reguluje ona pracę jelit. 

  • krwawnik pospolity

Jest to jedno z najważniejszych ziół, jeśli w grę wchodzi dieta odchudzająca. To właśnie zioło to wspomaga procesy trawienne, zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, a do tego działa przeciwzapalnie i dezynfekująco. 

  • poziomka pospolita

Stosowanie nie owoców, a liści poziomki okazuje się być niezwykle korzystne w swoim działaniu. Głównym ich zadaniem jest działanie na przemianę materii i na usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, dzięki swoim właściwościom moczopędnym.

  • lubczyk lekarski

Zioło to wpływa bardzo korzystnie na pracę układu trawiennego i na zapobieganie nadmiernej fermentacji jelitowej. Lubczyk działa łagodząco na niestrawność, na wzdęcia i na bóle brzucha. 

  • skrzyp polny

Skrzyp polny znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości działających na włosy, skórę i paznokcie. Okazuje się jednak, że działa także odchudzająco i doskonale na cellulit. Co więcej, pozwala usunąć wodę z organizmu i zgromadzone w komórkach toksyny. 

  • Imbir

Imbir działa na trawienie i na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Co więcej jest idealny w trakcie przeziębienia, rozgrzewając, działając antywirusowo, antybakteryjnie i przeciwzapalnie. 

  • bratek

Bratek nazywany jest inaczej fiołkiem trójbarwnym. Działa on na szybkość przemiany materii, chroni przed nadmiernym podjadaniem, zapewnia na dłużej uczucie sytości w żołądku. Co więcej, zioło to działa odtruwająco usuwając z organizmu nadmiar toksyn, a także nagromadzoną wodę. 

  • szałwia lekarska

Zioło to przede wszystkim reguluję pracę organizmu na diecie. Zwiększa ono wydzielanie soku żołądkowego i reguluje pracę jelit. Zapobiega wzdęciom, zwiększa wydzielanie żółci i chroni przed nieżytami przewodu pokarmowego. Zażywanie szałwii działa antyseptycznie i ściągająco. 

  • kruszyna pospolita

Ta roślina działa przeczyszczająco na organizm człowieka wspomagając przy tym proces odchudzania. Co więcej, działa ona na wszelkie schorzenia wątroby i pęcherzyka żółciowego.

  • yerba mate

Na koniec została nam yerba mate, która w procesie odchudzania cieszy się niezwykle dużą popularnością, bowiem przyspiesza ona proces przemiany materii, chroni przed magazynowaniem się tłuszczu, a do tego stymuluje ona komórki do jego spalania. Dodatkowo działa ona podobnie jak kofeina, dodając energii i pobudzając do działania.

Jak widać, dostępnych ziół na proces odchudzania jest naprawdę sporo i jesteśmy przekonani o tym, że jeśli i Ty walczysz z nadmiarem kilogramów, z pewnością i na zioła w swojej diecie powinieneś postawić. To właśnie ich dobroczynny wpływ może mieć istotne znaczenie dla Ciebie, jeśli w grę wchodzi lepszy wygląd, doskonałe samopoczucie i moc energii każdego dnia. 

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*