Co zrobić, by schudnąć?

Czy aby schudnąć, wystarczy wprowadzić trochę zmian i ten efekt uzyskać bez większego wysiłku? W gruncie rzeczy tak, bowiem większość z nas popełnia totalnie wciąż powtarzające się, takie same błędy, które w konsekwencji sprowadzają się do tego, że waga stoi w miejscu lub co gorsza zrzucone przed chwilą kilogramy, powracają podwójnie. Co więc robić? Jakie zmiany w życiu wprowadzić? Jak żyć, by tryskać energią każdego dnia, a jednocześnie tracić to, co tracić chcemy?

Poniżej przedstawiamy kilka prostych trików, które pozwolą nam zrzucić kilka kilogramów, bez radykalnej diety i ćwiczeń każdego dnia. Wystarczy jedynie delikatnie wprowadzić kilka zmian w swoim codziennym życiu, a na pewno efekty zobaczymy prędzej, niż mogłoby się nam wydawać.

  • Delikatna zmiana w diecie

Większość z nas nie potrafi stosować diety. Na samą myśl o rezygnowaniu z tego, co lubimy dostajemy gęsiej skórki. Nie chcemy nie jeść tego, co lubimy, nie chce nam się liczyć kalorii, nie potrafimy dostosować się do określonego planu. A co powiecie na to, że nie musicie? Ale jak to? Przejdźmy do praktyki. Jeśli sprawdzimy, ile mniej więcej jemy kalorii, wystarczy, że obetniemy na przykład 100 kalorii, jeśli chcemy utrzymać wagę lub 200 – 500 kalorii, by schudnąć, bez bardziej widocznych zmian w życiu. Czasami jemy tak zwane puste kalorie, wciskamy w siebie rzeczy, których jeść nie musielibyśmy lub które jemy na siłę, bo zostały nam na talerzu. Jeśli delikatnie z pewnych rzeczy zrezygnujemy lub zmniejszymy ilość, żadna konkretna dieta nie będzie nam potrzebna, a efekty na pewno widoczne. 

  • Śniadania to podstawa

Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak ważne i istotne są w naszej diecie śniadania. Wielu ludzi rezygnuje z nich, uważając, że im później zjemy pierwszy posiłek, tym mniej kalorii wpakujemy w siebie w ciągu dnia. To błąd! Śniadanie jest najważniejsze w ciągu całego dnia i jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy na nie postawić już kilka minut po przebudzeniu. Śniadanie powinno być jak najbardziej obfite, a wraz z upływającymi godzinami, coraz bardziej ubogie. Lepiej zrezygnować z kolacji, niż wyjść z domu bez śniadania.

  • Patrz na to, co pijesz

Bardzo często wydaje nam się, że to co pijemy, nie ma dużego znaczenia dla kaloryczności naszych posiłków. Zdarza się więc, że sięgamy po kalorie, które nic pożywnego nie wprowadzają do naszej diety, a tylko te kalorie nam nabijają. Jeśli wypijemy sok z kartonika z dużą ilością cukru w składzie, w ogóle nie zaspokoimy naszego głodu. Wypełnimy żołądek, dostarczymy kalorii, a zaraz dalej będziemy głodni. Warto stawiać więc na wyciskane soki 100% i oczywiście na wodę, którą można pić dodatkowo z miętą i z cytrusami. Warto także pomyśleć o ilości spożywanych płynów alkoholowych. Może zamiast kieliszka dziennie, wystarczy ograniczyć się do weekendu? Wypijemy mniej, dostarczymy tych kalorii w ciągu tygodnia mniej, a zwieńczeniem tygodnia będzie lampka wina, która stanie się dla nas nagrodą za cały, ciężki tydzień. 

  • Zmiana jasnego pieczywa na ciemne

Jeśli do tej pory nie wyobrażałaś sobie dnia bez jasnej bułki, to może pora to zmienić? Pełnoziarniste pieczywo ma zarówno więcej błonnika i mniej kalorii, to jest ono zdecydowanie bardziej zdrowe. Jasne pieczywo, makarony i inne dodatki zapełniają nas wolniej i szybciej uczucie sytości mija. Jeśli zaś sięgamy po pełnoziarniste pieczywo, makarony, płatki i inne węglowodany złożone, szybciej zaspokajamy głód, a dodatkowo również i to uczucie sytości pozostaje w nas na dłużej. 

  • Jedzenie na talerzu

Niezwykle ważne jest to, aby postawić na odpowiedniej wielkości talerze i miski. To, co widzimy działa naprawdę idealnie na naszą psychikę. Jeśli zobaczymy wypełniony talerz po brzegi, będzie to lepsze, niż duży talerz, a na nim jedzenie ułożone tak, że widzimy wolne miejsce. 

  • Aktywność

I oczywiście na końcu nie zapominamy o aktywności. Pamiętajmy o tym, że nie trzeba od razu zapisywać się na siłownię lub zacząć biegać, choć nie znosimy tego, jak nie wiadomo co. Jeśli aktywność nie jest dla nas przyjemnością, możemy wybrać coś, co na pewno nam się spodoba. Może spacer z przyjaciółką każdego dnia? Podróż rowerem do pracy? Czasami wystarczą małe, drobne zmiany, a efekt widoczny będzie od razu

Jeśli wprowadzimy kilka tych zmian w nasze życie, jesteśmy przekonani o tym, że uzyskanie wymarzonego wyglądu stanie się jak najbardziej możliwe. Nie trzeba od razu wizyt u dietetyka, radykalnej diety i kilku treningów w tygodniu. Małe ograniczenia i drobne zmiany są w stanie zmienić w naszym życiu naprawdę wiele. 

Dodaj swój komentarz. Wymagane pola są oznaczone gwiazdką*